Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezt sajnos nem értem. Ha az...

Sisi Parker kérdése:

Ezt sajnos nem értem. Ha az anya, és az apa magyar, de a gyerekük kint Amerikában születik meg akkor az milyen állampolgárságú?

Figyelt kérdés
2015. dec. 25. 19:54
 1/7 anonim válasza:
97%
Az Egyesült Államok törvénye szerint az ország területén született ember amerikai állampolgárnak számít. Én valami ilyesmit hallottam egyszer
2015. dec. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
5%
Ahová születsz,olyan állampolgár leszel.
2015. dec. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
98%

Aki az USA teruleten szuletik az megkapja az amerikai allampolgarsagot. Nem sok orszagban van ez igy egyebkent, Magyarorszagon sem.


Mivel a szulei magyarok, ezert megkapja a magyar allampolgarsagot is, igy USA-magyar kettos allampolgar lesz.

2015. dec. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
amerikai & magyar
2015. dec. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%
Így van, amerikai állampolgár lesz, mert az USA területén született, és magyar, mert magyar állampolgár legalább az egyik szülője.
2015. dec. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
96%
ma 20:02-es: ez csak néhány államra igaz, a legtöbb ország esetében a gyerek a szülök állampolgárságát kapja csak meg születésekor.
2015. dec. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nem ertem miert pontoztatok az elobbi, o teljesen jo es igaz valaszt adott


itt elek ugyhogy vagom a temat


mindenki aki az USA teruleten bujik ki anyukajabol az AMERIKAI allampolgar lesz


ha a gyerek szulei magyarok es meg az USAban tartozkodnak es szeretnek hogy a gyerek magyar allampolgar is legyen akkor be kell menni a magyar konzulatusra, bevinni a szulok magyar utlevelet es a gyerek szuletesi papirjat meg kitolteni valami nyomtatvanyt meg fizetni valami illeteket es a gyermek magyar allampolgar IS lesz. Vagyis lehet amerikai meg magyar utlevele is! (ha a szulok Magyarorszagon vannak akkor nem tudom hova kell menni ezt intezni, gondolom okamnyiroda vagy onkormanyzat?)


Magyarorszag (es az USA) sem tiltja a kettos allampolgarsagot. Vannak orszagok amik tiltjak, talan Nemetorszag ilyen. Vagyis ha egy nemet allampolgar amerikai polgar szeretne lenni akkor automatikusan a nemet polgarsagtol megfosztjak.


Nekem is 2 utlevelem van. En dontom el mikor melyikkel utazom. Ha olyan orszagba megyek ahova magyaroknak kell vizum de amcsiknak nem, akkor az amcsi utlevellel utazok (es forditva).


Mas kerdes?

2015. dec. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!