Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy lehet visszakövetelni az...

Újdoság kérdése:

Hogy lehet visszakövetelni az ingatlan ajándékot, ha azt nem akkor hogy lehet valakit a jelenlegi ingatlanból kitagadni?

Figyelt kérdés
Egyik gyermekem hónapok óta nem néz felénk, pedig betegek vagyunk, nem is akármilyen betegségben szenvedünk. Évekkel ezelőtt ajándékozással ráirattuk a férjemmel közös tulajdonban levő lakást, amit mi épitettünk. A másik gyermekemre a férjem ráiratta a szüleitől örökölt lakástt ugyancsak ajándékozás cimén. A két lakás értéke több millióval eltért egymástól. De az a legszomorubb, hogy Én a másik gyermekemnek nem adtam semmit, mert a férjem öröksége volt. Az én általam ajándékozott ingatlan részt vissza lehet e követelni /semmissé tenni az ajándékozási szerződést/? Ha ez nem lehetséges, akkor abból az ingatlanból amiben most lakom, milyen indokkal tehetem meg azt az gyermekem ne részesüljön, akinek annakidején a tulajdonrészemet adtam, mert nagy ivben elkerül és a másik akinek semmit nem adtam az törődik velünk.Hová fordulhatok jogi segitségért? Minden tanácsot szivesen fogadok!
2015. dec. 28. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Ajándékot nem lehet csak úgy visszakövetelni, kitagadni pedig csak alapos indokkal (pl. gyilkosság miatt) lehet.

A köteles részt mindenképpen meg kell kapnia, a többiről rendelkezhetsz végrendeletben.

2015. dec. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2015. dec. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első is írta, az ajándék eseténél nem olyan könnyű érdemtelenné válni.


"Visszakövetelésre az ajándékozó létfenntartásának veszélyeztetettsége, a megajándékozott súlyos jogsértése, továbbá az ajándékozó téves feltevése esetén kerülhet sor."


Ha az ő létfenntartását veszélyeztetné, akkor nem követelheted vissza még akkor sem, ha a tiéd veszélyben van.

2015. dec. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ajándékot visszakövetelni akkor lehet, ha arra az ajándékozott valamilyen okból érdemtelenné vált. Ezen eseteket a törvény szabályozza, nevesíti.


A gyermeket az örökségből az örökhagyó szintén kitagadhatja, de ebben az esetben is csak akkor, ha arra alapos oka van. Szégyent hozott az örökhagyóra (börtönben ült), nem törődött vele, vagy hasonló.

A kitagadás tényét végrendeletben kell rögzíteni. Hogy érvényes és elérhető is legyen, közjegyző előtt illik, tanácsos megejteni.

2016. jan. 14. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az 1.-es h.lyeséget ír. A köteles rész azoknak jár, akik jogérvényesen nem lettek kitagadva az örökségből, de az ő részük terhére hagyatékozott az örökhagyó.

Ekkor a köteles rész (a törvényesen járó rész 50 %-a) az a minimum ami mindenképpen jár nekik.


A jogérvényesen kitagadottnak egy jár csak, a pofája.

2016. jan. 14. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

itt van, egyébként:


"A kötelesrész az öröklési jog intézménye. Kötelesrész illeti meg az örökhagyó leszármazóját, házastársát, bejegyzett élettársát, továbbá szülőjét, ha az öröklés megnyíltakor az örökhagyó törvényes örököse, vagy végintézkedés hiányában az lenne. Ezzel szemben nem jár kötelesrész annak, akit az örökhagyó végintézkedésében érvényesen kitagadott. A kitagadás akkor érvényes, ha a végintézkedés annak okát kifejezetten megjelöli."


"(1) Kitagadásnak van helye, ha a kötelesrészre jogosult

a) az örökhagyó után öröklésre érdemtelen lenne;

b) az örökhagyó sérelmére bűncselekményt követett el;

c) az örökhagyó egyenesági rokonának, házastársának vagy élettársának életére tört vagy sérelmükre egyéb súlyos bűncselekményt követett el;

d) az örökhagyó irányában fennálló törvényes tartási kötelezettségét súlyosan megsértette;

e) erkölcstelen életmódot folytat;

f) - akit végrehajtandó szabadságvesztésre ítéltek - a büntetését még nem töltötte ki;

g) a tőle elvárható segítséget nem nyújtotta, amikor az örökhagyónak szüksége lett volna rá."


..-------------------

2016. jan. 14. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Round Robin! Nagyon szépen köszönöm. Sokat segitett. Egyébként tudnia kell, hogy azt a gyermekemet is nagyon szeretem aki felénk sem néz, hiszen anya vagyok. Mi akartuk, hogy megszülessen, nem Ő kérte az életet. Tőlünk telhetőt meg is adtunk Neki. Ajándékba kapott egy viszonylag uj épitésü családiházat, mig másik gyermekünk egy nagyon régi épitésüt. Biztunk abban, hogy az a gyermekünk lesz aki gondoskodik rólunk akinek a közös vagyonunkat adtuk,/nem anyagiakkal, egy kis törődéssel/ de sajnos ez nem jött össze. Tudom, hogy sokan most azt gondolják, hogy minden a pénzről szól. Szó sincs erről. Csak egy kis gondoskodást, egy telefont várunk, de sajnos ez sincs.
2016. jan. 14. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!