Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fel lehet valakit jelenteni...

Fel lehet valakit jelenteni ezért?

Figyelt kérdés

Még karácsonykor csináltam egy videót pár haveromról az "elfyourself" program segítségével (Aki nem ismerné, egy kis táncos videó, melyben manók táncolnak a fejükön azzal az ember arcképével akit be illesztesz). Azonban ez az egyik személynek nem tetszett, és azzal fenyeget hogy fel fog jelenteni. Na már most a kérdésem az lenne, hogy mivel nyílt profilról szedtem le a képeket (facebook), amiket felhasználtam, ez így törvénybe ütközik? (Mentségemre szólhat, hogy ebből a társaságból, még maga a fenyegető sem "spórolt" a közelmúltban a képet szerkesztésével, és ezeket én is bármikor bizonyíték gyanánt felhozhatnám, amennyiben van súlya ennek az egész ügyben.

Előre is köszönöm!



2015. dec. 29. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bárkit bármikor bárhol fel lehet jelenteni.

Az már más dolog, hogy érdemben fognak-e egyáltalán a feljelentéssel foglalkozni.

2015. dec. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1. Ezzel tisztában vagyok, igaz én írtam félre ilyen szempontból a szöveget. Így az érdekelne, hogy lenne e alapja az egésznek? Ha foglalkoznának is az üggyel, mi lenne az ami talán a leginkább el lehet benne ítélni, azon kívül, hogy elkészítettem?
2015. dec. 29. 15:13
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Személyiségi jogot már eleve sértettél vele, hisz az ő képét használtad fel; az nem mentség, hogy nyilvános helyről szerezted, hisz az sem a kép módosítására, sem a felhasználására nem ad engedélyt.
2015. dec. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk ez gaz h lementetted a képét. de sztem ezt töröld vagy mar levetted a videót?
2015. dec. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Felesleges levenni, mivel üzenetben is elküldtem, valamint nincs rá bizonyíték, hogy más nem töltötte e le stb.
2015. dec. 30. 01:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!