Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ismerősöket vittem verekedni,...

Ismerősöket vittem verekedni, büntethetnek ezért?

Figyelt kérdés
Pár haverom megkért, hogy fuvarozzam őket egy szórakozóhelyre, ahol megvertek pár embert én ezalatt vártam őket, majd elhajtottunk, ellenük eljárás indult. buncselekmenyt követtem el?

2015. dec. 30. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:
35%

-igen,büntethető lehetsz

-egy ismerősöm a haverját vitte le a szüleihez,és a haver összeverekedett a saját apjával ,8 napon túli lett a sérülés ,az ismerősöm 1,5 év letöltendőt kapott....

2015. dec. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Bűnrészes vagy te is ugyanúgy.
2015. dec. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

bűnsegédnek hívnak téged, hiszen a bűncselekmény elkövetéséhez segítséget nyújtottál...a bűnsegéd pedig részes, a btk szerint pedig a részesekre is a tettesekre vonatkozó büntetési tételt kell alkalmazni...

persze ha csak megkértek rá, hogy vidd el őket, és te azért vitted el őket, mert a barátaid, és azt állították, hogy csak bulizni mennek tényleg, és nem tudtál róla, hogy mire készülnek, akkor nyilván nem vagy büntethető, mint ahogy akkor sem, ha egy hatalmas kést nyomott az egyik a nyakadhoz, és úgy irányított el a szórakozóhelyre... de ha tudtál róla, hogy mire készülnek, és ehhez nyújtottál segítséget, na az tré...

2016. jan. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! eddig még nem kerestek, remélem, hogy nem is fognak.
2016. jan. 4. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!