Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A lent megemlített eszköz...

A lent megemlített eszköz legális önvédelmi eszköz kategóriába besorolható?

Figyelt kérdés
2 db egyenként 30cm-s bambusznád kiszárítva. Elég kemény ütőfegyver ha valakit eltalál egy jó irányított ütés biztosan megérzi majd. Legálisnak mondható?

2016. jan. 4. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
legális, de nem számit onvedelmi eszkoznek. a nád csak egy sima tárgy, mint pld egy szolokaro, vagy esetleg nyujtofa, biciklipumpa meg hasonlok. viheted magaddal. persze ha beontod a veget olommal, az már illegális onvedelmi eszkoz
2016. jan. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Semmit nem tettem vele/bele. Köszönöm a választ
2016. jan. 4. 13:20
 3/6 anonim ***** válasza:
adott esetben ha te támadsz vagy belekeverdsz valamibe, ez lehet garázdaság eszköze
2016. jan. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem azért van rá szükségem, hogy vagánykodjak hanem ha szükséges akkor ott legyek, mellesleg nagyobb biztonságban érzem magam tőle és szerintem halálosnak sem mondható.
2016. jan. 6. 20:21
 5/6 A kérdező kommentje:
És egyébként ha megtámadnak és megvédem vele magam akkor más lesz a státusza a "tárgynak"? Tehát nem "ütöm meg a bokámat" legalább annyira mint egy viperával pl?
2016. jan. 20. 09:08
 6/6 anonim ***** válasza:
nem! csak elore ne azt mondd, hogy az onvedelembol van nálad. én egy nagy tort hordok, az már messze tul van az engedelyezett kategorián :) egy ugyved tanácsolta régebben a tv-be, hogy akár egy illegális lofegyver is jobb, mint hogy megoljenek! ez nagy igazság :)
2016. jan. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!