Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon van olyan...

Magyarországon van olyan munkáltató cég ahol fizetnek utazási ktg-et?

Figyelt kérdés
Ugye az a törvény, hogy azoknak a munkvállalóknak akik a település határain kívülről járnak be dolgozni köteles a munkáltató a bérletének a 86%-át támogatni. Én ezzel szemben csak olyat látok és hallok, hogy a cégek vagy nem fizetnek vagy egyszerűen fel sem vesz bejáró munkatársat. Az a ritka eset még előfordul, hogy céges busz van, de pl. ilyen mint a MOL is megszüntette ezeket, tehát ez sem gyakori.

2016. jan. 4. 17:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Én hallottam egy ismerősömtől ilyet. De nem mondom meg, hogy melyik cég volt, ha nem baj.
2016. jan. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A tömegközlekedési bérlet 86 százalékát köteles fizetni, illetve, ha kocsival jársz, kilométerenként 9 forintot.


De, ha bizonyos pozícióban vagy egy cégnél, akkor kapsz céges autót, ebben az esetben az üzemanyagot a cég fizeti.

De vannak különböző változatok, például nem jár céges autó, de térítik 100 százalékosan a saját járműnek az üzemanyagköltségeit.


Persze, sori munkásnak, adminisztrátornak meg a hasonló operatív feladatokat ellátó embereknek nem jár céges autó, meg 100 százalékos térítés.

2016. jan. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!