Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki angol gyarmaton...

Ha valaki angol gyarmaton született, akkor az angol állampolgár?

Figyelt kérdés

Angliában élek és az iskola 99%-a Indiai/Pakisztán. És ügye ott van angol, portugál gyarmat stb. Egy indiai osztálytársam azzal "menőzött", hogy ő portugál állampolgár mert Indiában egy portugál gyarmaton született és passport-ja is portugál... majd erre, még egy lapát, hogy akkor ő ezzel európai állampolgár is. Tehát ugyan annyi joga van itt Angliába lenni mint például nekem, vagy az egyik angol osztálytásamnak. Majd egyből kérdeztem ha ő már portugál polgár , akkor nyelvet beszél? Nyilván nem. Abban sem vagyok biztos, hogy Indiában van portugál gyarmat.. na mindegy.

A többi indiai/pakiszán osztálytársam legtöbbje itt született de páran még Ázsiában.

Tehát a kérdés adott, ettől valaki más állampolgár lesz, hogyha a saját országán belül egy más gyarmaton született?

Köszi :)



2016. jan. 9. 18:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
48%

A liberalizmus hatása.

A mai európai generációt büntetik a volt gyarmatlakók betelepítésével.


Annyira európaiak, mint amennyire Fekete Pákó magyar.

2016. jan. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Ez a hasonlat jó volt :D

Tehát akkor nem. Gondoltam is, de annyira kiállt az igaza mellett, hogy inkább rá hagytam. Akkor is indiai marad.

2016. jan. 9. 18:29
 3/19 anonim ***** válasza:
86%

Jogállást tekintve függ a gyarmati besorolástól is, de ha simán gyarmat a terület, akkor természetes, hogy állampolgár, hiszen, hogy lenne már indiai, ha portugál közigazgatás alatt születik.

Mondjuk ez pont érdekes helyzet, de ne felejtsük el, hogy a legtöbb gyarmattal nagy az összetartás, nem véletlenül jött létre a Nemzetközösség. Igazából nem a születés számít sokkal inkább a környezet, ahol felnő, végső soron pedig az, hogy te minek vallod magad, a legjobb példa erre Zsigmondy Richárd magyar származású Nobel-díjas tudós, akinek magyar felmenői voltak, ő maga Bécsben született, nőtt fel és mindig is osztráknak vallotta magát.

2016. jan. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%

Pedig jól mondta az osztálytársad. Ez így van.

"Cserébe" hogy kihasználták őket a gyarmatosítók, állampolgárságot kaptak.

De azt tudni kell, hogy Nagy-Britannia esetében többfajta állampolgárság is létezik. Megkülönböztetik azt, aki Nagy-Britanniában vagy valamelyik gyarmaton született. És nem is ugyanolyan jogok illetik meg őket. Pl. korábban semmiféle korlátozás nem volt a beutazásuk és a letelepedésükkel kapcsolatban. De olyan mértékben elözönlötték őket, hogy ezt is szabályozni kellett.

Portugál gyarmatok esetében nem tudom, hogy működik, de biztosan megtalálod a neten.

2016. jan. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%
Amúgy, ha neked meg van a magyar állampolgárságod, akkor nyugodtan vágj vissza neki, hogy nekem is van más állampolgárságom, csak nekem magyar és beszélem is a nyelvet.
2016. jan. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
53%

Valami itt nagyon nem ok kedves kerdezo.

Irod :

"portugál állampolgár mert Indiában egy portugál gyarmaton született"

Nagyon oreg lehet az osztalytarsad, mert Potuguese India mar 1954 ben megszunt letezni , amikor Porugalia feladta a teruleteket.


"At the time of the British Indian Empire's dissolution in 1947, Portuguese India was subdivided into three districts located on modern-day India's western coast, sometimes referred to collectively as Goa: These were Goa; Daman (Portuguese: Damão) which included the inland enclaves of Dadra and Nagar Haveli; and Diu. Portugal lost effective control of the enclaves of Dadra and Nagar Haveli in 1954, and finally the rest of the overseas territory in December 1961, when it was taken by India after military action. In spite of this, Portugal only recognised Indian control in 1975, after the Carnation Revolution and the fall of the Estado Novo regime."


Amint irod : "Angliában élek".

Ha ez igy is van ahogy irod, akkor nem hiszem hogy problema lehet megerteni a felul irottakak, es te is belatod hogy valaki egy kicsit fullentett.

Remelhetoleg idos osztalytarsad

2016. jan. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
6: De attól még a felmenői születhettek ott :)
2016. jan. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
46%

A kerdezo nem a felmenokrol beszel :


"Egy indiai osztálytársam azzal "menőzött", hogy ő portugál állampolgár mert Indiában egy portugál gyarmaton született"

2016. jan. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

8: Születhetett volt portugál gyarmaton és a szülei, nagyszülei révén lehet állampolgársága is.

Nem tudom, hogy ez egyébként miért olyan nagy szám. Ha a kérdező Angliában él és neki is feltűnt a sok indiai és paki, akkor nyilván azt is tudja, hogy hogyan kerültek oda. Ők sem véletlenül, hanem a brit gyarmatok révén.

2016. jan. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%

9:

"Ha a kérdező Angliában él "- very good point ,thanks :)

A ma 6:11 kor feltett kerdes veletlenul sem a UK bol lett bekuldve hanem egy Magyarorszagi helysegrol.

De gondolom erre is megvan a logikus magyarazat , mint a nem letezo portugal colonian szuletett idos osztalytarsra.

Kulonben nem " nagy szam " en magasrol teszek ra hogy ki hol kepzeli hogy szuletett vagy el, csak ez esetben feltunt a dolog.

Na de erol ennyit, kellemes napot Goa szigeten is mindenkinek.

2016. jan. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!