Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A tanúból lehet vádlott?

A tanúból lehet vádlott?

Figyelt kérdés
Ma kaptam egy idézést tanú részére. Kihallgatás céljából. Igazából fogalmam sincs, hogy mi ez, semmilyen ügyre nem emlékszem. Az lehetséges hogy vádlott legyek majd ebben az ügyben? Tehát ez most mit jelent hogy behívtak, ha én nem tudok semmilyen ügyről? A papíron nincs semmi erről.
2010. márc. 26. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell aggódnod, majd elmondják mit akarnak. Egyszer én is kaptam ilyet mert egy telefonkártya volt a nevemen amit egy b.cs. elkövetésekor használtak. Azt kérdezték csak meg kinek adtam el és mikor.
2010. márc. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem igen.
2010. márc. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: köszönöm!

Második: ha igen, akkor miért tanúnak hívnának be?

2010. márc. 26. 15:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen. Ugyanis elkerüli az átlagember figyelmét, hogy arra esküdni, hogy csakis az igazat mondja, nagy könnyelműség: a bíróságon valaminek a definíciója lehet akár megállapodás kérdése. Ez alapján 10 definícióval, ami a másik fél egyetértésére utalással megállapodássá válik, a síkságból hegyet lehet csinálni, azaz a tárgyalás során a továbbiakban hegynek nevezhető.


Kézenfekvő, hogy tanúként nem kell emlékezni, főleg olyasmire, amiről tudomásod sincs. Ha valamiben nem vagy biztos, akkor ezt kötelező jelezni, egyébként meg csendben maradni. Jó példa erre a merénylettel vádolt cseh v. szlovák fickó, aki lényegében egy büdös szót nem szólt a tárgyalásán.

Nem véletlenül ilyen a jog sajnos, hanem épp azért, hogy az átlagembert tetszőlegesen meg lehessen húzni.


Sok sikert!

2010. márc. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Minden választ nagyon fontolj meg. Politikusaink ebben már nagyon rutinosak.

"Nem emlékszem." Nem vagy köteles mindenre emlékezni, jogod van elfelejteni valamit.

"Nincs róla tudomásom." Nem vagy köteles tudni valamiről.

"Úgy emlékszem..." Ha nem jól emlékszel mit csinálnak veled ?


Egyébként a tanúból lehet gyanúsított. ( vádlott majd a bíróság előtt lesz ha az ügyész megvádolja )

Egyébként minek kergessék a rendőrök a gyanúsítottat sok pénzért, felhajtással, ha saját maga önként besétál hozzájuk.

Elkezdik a tanu kihallgatást aztán tartanak egy kis szünetet. Majd közlik hogy mostantól gyanusítottként hallgatják ki. A különbség az, hogy a tanúnak igazat kell mondania és köteles válaszolni. A gyanúsított viszont nem köteles vallomást tenni.

2010. márc. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A tanú sem köteles válaszolni a kérdésre, ha azzal önmagát vagy hozzátartozóját bűncselekmény elkövetésével vádolná.
2010. márc. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Első válaszadónak...hú de ismerőse engem is ez ügyben keresnek..de visszamenőleg 10 -évre hogyan emlékezzek ??kinek adtam?
2011. ápr. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!