Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tavalyi ruhavásárlásnál a...

Tavalyi ruhavásárlásnál a 2013. V. vagy az új 2014-es ptk. -t kell feigyelembe venni?

Figyelt kérdés

Tavaly ősszel vettem egy kabátot. Nemrég (6 hónapon belül) szétment a cipzár rajta (szerintem kikopott). A mellékelt tájékoztatóban a kellékszavatosságnál a 2013.V. ptk.-ra hivatkoznak, pedig szerintem a tavalyinál már az új érvényes. Egyszer másik boltban a cipővel el akartak küldeni, mert túlhordott volt. Nem akarom megint az időt húzni, de ha fel hívom erre a figyelmüket, akkor mennyire leszek nyerőhelyzetben?

Ja, és a webshopukban az ÁSZF.-ben ugyanígy 2013.V. van írva. Nekik vagy nekem van igazam?


2016. jan. 15. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Az "új" Ptk. a 2013. évi V. törvény. Nincs 2014-es Ptk. A 2013-as van hatályban még mindig. A "régi" Ptk. az 1959. évi IV. törvény.


Persze elképzelhető, hogy módosult a 2013-as Ptk., nem ismerek fejből minden módosítást. De mi is a probléma pontosan? Mi az, amire ők hivatkoznak, és te nem értesz vele egyet?

2016. jan. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A kettő ugyanaz, Ulpianusok! A 2013. évi V. törvény 2014. március 5-én lépett hatályba!
2016. jan. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elírtam: 15.-én
2016. jan. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt a jogszabályt kell mindig figyelembe venni, ami a szerződés megkötésekor hatályban volt.


Mivel 2015 őszén már az új Ptk. volt hatályos, ezért azt kell figyelembe venni.


Ha esetleg a "tavaly" alatt 2014 őszét értetted volna, akkor is, ugyanis az új - 2013. évi V. törvény - Ptk. 2014. március 15-én lépett hatályba.


Egyébként butaság a kérdésed, mert a 2013. évi V. törvény az új. A régi 1959. évi IV. törvény volt. Más Ptk. pedig nincs.


Szóval nekik van igazuk, nem neked.

2016. jan. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!