Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Youtube - mit jelent ez?...

Youtube - mit jelent ez? Szerzői jogi igényt jelentettek be? De kik és hogyan érvényesítik vagy mi történik ilyenkor?

Figyelt kérdés

Csak simán feltöltöttem pár diszkós mobillal készült felvételt (ahogyan amúgy még több százan), és erre megjelent egy olyan kiírás érdekes módon csak az egyik feltöltött videonál, hogy "a videódra szerzői jogi igényt jelentettek be". de alig 1 percre rá, hogy feltöltöttem.


Ez most mit jelent? Netán pl látszik rajta a DJ, vagy hallatszik a zene, akkor az a szerzői jogi igény? És hogy működik ez?

Most a Youtube vagy az illető (nem tudom ki?) beperel, hogy fizessek valamit egy 2 perces videoért? amúgy már leszedtem persze gyorsan, csak nem értem a helyzetet, hát sok ilyet csináltam már, emlékbe akár szórakozóhelyes akár sporteseményes felvételt feltöltöttem, és sose találkoztam még ezzel a jelenséggel.


Valaki tudja, mi ez és mire számíthatok vagy most ezzel, hogy gyorsan le is szedtem, már nem érdekes? egyszerűen semmit se értek ...



2016. jan. 16. 10:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha már leszedted, akkor nem lesz semmi. Amúgy is csak annyi lett volna valószínűleg, hogy leszedi a Youtube.
2016. jan. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A felvett zeneszámok az előadó szellemi tulajdonát képezik (esetleg jogdíjat fizetett a lejátszásukért, vagy ő maga is szerzői jogot sértett), és ezért nem is oszthatod meg őket nyilvánosan. A szerzői jogi igény azt jelenti, hogy a zeneszám tulajdonosa nem akarja, hogy fent legyen. A szerzői jog a szerzői mű készítőjét halála után 70 évig megilleti, hacsak erről kifejezetten le nem mond.


Attól nem kell félned, hogy bármilyen anyagi következménye lenne, mivel nehéz lenne bizonyítani, hogy bármiféle kár érte a jogtulajdonost azért, mert öt percig fent volt a videód. Ilyenkor a Youtube általában eltávolítja a videókat, és figyelmeztet, majd ismételt jogsértés esetén felfüggeszti a Youtube fiókodat.

2016. jan. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi, én már rögtön leszedtem, mikor láttam ezt a kiírást, csak továbbra is érdekes, hogy az összesen 3 ugyan olyan zenével készült videóból miért pont azt az egyet akarták leszedetni ...
2016. jan. 17. 07:58
 4/4 anonim ***** válasza:

A videokezelőben kapott értesitési linkre kattintva mindig az legyen az első, hogy megnézzed, van-e benne olyan, hogy Megtekintési korlátozás nincs!

Ha va, akkor a világ minden országában nézhető. És ha van még Szerzői jogi követelés is,, ha nincs korlátozás, akkor a követelés csak arra vonatkozik, hogy nem szerezhetsz bevételt általa (mert ez a tulajdonost illeti) és azt, hogy hirdetések jelenhetnek meg a videodnál. Mindkettő semmiség. Tehát kár volt a videot azonnal törölni. Ezek az értesitések ugy vannak megfogalmazva, hogy a laikusok (ez van többségben) jól beijedjenek, hogy féljenek. TE is ezt tetted, mikor kitörölted. Akkor intézkedj csak, ha olyan értesités jön, hogy a video hangsávját letiltotta a YT, mert na tulajdonos nem engedélyezi. De a legtöbb igen, mert kell nekik a nézettség utáni pénz. Ha meg letiltaná, töröld le, tedd be videoszerkesztőbe a feltöltött alapanyagot, cseréld le azt a hangsáv darabkát más zenével és töltsd fel ujra.

Elő szokott az is fordulni, hogy most feltöltesz egy videot és minden ioké. Eltelik egy idő és jön egy értesités szerzői követelésről, mert a tulajdonos valamit kikötött. Ekkor ujra értesitési linkre katt, ha nincs megtekintési korlátozás (vagy mondjuk pár ország mégis van , de MO. nincs közte, tehát hazánkban látható), akkor nem kell csinálnod semmit!

2016. jan. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!