Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Végrendelet/öröklési-/eltartás...

Seatkid kérdése:

Végrendelet/öröklési-/eltartási szerződés megtámadható, ha a végrendelkező nem volt már beszámítható a megírásának időpontjában?

Figyelt kérdés
A nagyim szeretet otthonban van jelenleg.Én cseréltem neki pelenka sztóma zsák mosdtattam!Erre a 80 kilóméterre rokonaira ráiratta a fele házat,akik éves szinten látogatták!A nagyimnak persze ehez ügyvéd kellet akinek előadta,hogy elvettem a pénczét ütöttem vertem kitettem az árokba és a szomszédok hivták a mentőket!Mikor bementem hozzá azt mondta normális---de egy hete Szekszárd és Dombováron volt ami nem igaz!Ugyanakkor volt egy eltartási szerződés is amit nem tartott be mert nem volt bejegyezve a földhivatalba....Hozzáteszem mikor bekerült a korházba annyira nem volt normális hogy le kellet kötözni...Hogy lehetne bizonyitani visszamenőleg hogy nem beszámitható????

2016. jan. 18. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj,de itt inkább te nem vagy beszámítható.Ebből a katyvaszból kb.semmit nem értek.
2016. jan. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem érted rég rossz neked ahogy leirtam úgy van.....Szerinted milyen meglepetés érne ha tudtod nélkül 2 hónapja a fele a ház nem a tied mikozben hazudott mindenkinek!
2016. jan. 18. 18:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Pedig tényleg eléggé kusza. Pl.: Ki mondja, hogy nem normális? Mert ugye csak orvosi szakvélemény számít a jogban. Milyen eltartási? Mikor, kivel kötötte?
2016. jan. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Velem 98 ban ami arról szólt ha a nagyszüleim elmennek enyém a ház...A nagyim nem tartotta be a szerződést ugyanis ezt a földihivtalba is be kellet volna jegyezni a leirás szerint...Nem tette meg a tartási szerződés szerint még neki kellet volna fizetni nekem havi 10 ezret de ő követelte tőlem.Amit követelt 18 évig hogy lássam el legyek nellete adjak neki pénct a ház miatt ezt betartottam de persze ezzel zsarolt hogy enyém a ház.18 éve hazudott,az ügyvéde szerint is az ügyvédem szerint is!
2016. jan. 18. 18:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen megtámadható, polgári peres eljárásban. Beadványt kell készíteni (legcélszerűbb ügyvéddel íratni) és a helyileg illetékes bíróságon, megkezdeni az eljárást. Természetesen csatolva minden szerződés,-bizonyíték másolatát, a bíróságtól kérni igazságügyi elmeszakértői véleményt, ami esetleg alátámaszthatja a szerinted előadott tényállást. Jogi segítséget, lehet ingyen is keresni, az eljárási illetéket pedig lehet kérni feljegyeztetni, amit majd a pervesztes visel.
2016. jan. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ...Ez tegnap megtörtént....Mivel nem tartotta be a szerzödést ő fog nekem tartozni 3 millióval!Mivel a tartási szerződés szerint neki kellet volna fizetnie nem nekem...De mindig rajtam követelte és zsarolt a szerzödéssel folyamatosan amikor be se volt jegyezve seholsem...Nagy hiba volt neki!
2016. jan. 28. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!