Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi az a függő hatályú végzés?

Mi az a függő hatályú végzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! egy kis jogi segítségre lenne szükségem,valamivel több mint egy hete igényeltem a vagyonőri igazolványomat rendőrségen,befizettem csekken 6900 forintot,és most jött egy levél rendőrségtől,de nem igazán értem ez micsoda. Függő hatályú végzés. Az érdekelne,hogy ez csak egy sima értesítő amivel nem kell foglalkoznom,vagy valamit elcsesztem? :D

Ilyen szövegek vannak benne: Megállapítom,hogy az eljárás során a 6 900 forintos igazgatási szolgáltatási díj lerovása megtörtént.

Amennyiben az eljárásban ezt követően eljárási költség keletkezik,az alól az ügyfél mentesül,ennek megfelelően intézkedem az eljárásért megfizetett díj,továbbá az általa előlegezett eljárási költség visszatérítéséről.

Jelen végzés ellen önálló fellebbezésnek helye nincs, az az ügy érdemben hozott határozat vagy az eljárást megszüntető végzés elleni fellebbezésben támadható meg.


2016. jan. 26. 16:54
 1/1 Andizsuzsi ***** válasza:
A függő hatályú döntés a hatóság által az ügyfeleknek küldendő, az eljárás megindításáról szóló értesítés helyét veszi át, és igazolja az ügyfél számára, hogy ha a hatóság 2 hónapon belül nem tud érdemi döntést hozni, akkor a kérelmezőt megilleti a kérelmezett jogosultság.
2016. jan. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!