Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közjegyzői díj alóli mentesség...

Közjegyzői díj alóli mentességet elhallgatták? Hogy van ez a közjegyzői díj 2016-ban?

Figyelt kérdés

Édesanyám 2014-ben meghalt.Hónapokig húzódott a hagyatéki tárgyalás.Rajtam kívül más örököse nem volt, végrendelete nem volt.Egyértelműen én voltam az örökös.Sima ügy volt a közjegyzőnek.Nos, én szóltam neki, kérdeztem, van-e az eljárásnak bármilyen díja és kérhetek-e mentességet? Mivel foglalkoztatás helyettesítő támogatáson, magyarán segélyen voltam.Azt mondta, nem., mindenképp ki kell fizetni, de ő ebből egy forintot sem fog látni, mentességre nincs mód, csak részletfizetésre.Nos, a részletfizetésben megegyeztünk,azonban most olvastam valahol, hogy 2016-ban ez változott, mármint a közjegyzői díj hagyatéknál.


De ami a legfontosabb, ezt találtam most:


"Jogszabály rendelkezése folytán költségmentesség illeti meg a jogosultat, ha a jövedelme (munkabére, nyugdíja, egyéb rendszeres pénzbeli juttatása) nem haladja meg a munkaviszony alapján megállapított öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegét, vagyona pedig - a szokásos életszükségleti és berendezési tárgyakon felül – nincs. Költségmentességben kell részesíteni azt a jogosultat is - jövedelmi és vagyoni helyzetének vizsgálata nélkül - aki az aktív korúak ellátására jogosult, vagy aktív korúak ellátására jogosult, a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló törvény szerinti közeli hozzátartozójával él közös háztartásban. Kivételesen költségmentességet lehet engedélyezni akkor is, ha a közjegyző a jogosult egyéb körülményeinek figyelembevételével megállapítja, hogy a fél létfenntartása veszélyeztetett."


Nos, itt egy jogszabály egyértelműen kifejti, hogy aki segélyezett, az kérhet teljes mentességet.

Úgy látszik, ha valaki nem végzett jogi egyetemet, azt egyértelműen átverik!

akkor most konkrétan hogy is van ez? Mert ha nekem járt volna a mentesség, akkor követelni is fogom, akár utólag is.Mit az igazság ebben a dologban? Mit tehetnék?


2016. jan. 28. 18:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Amire Te hivatkozol, azt bírósági eljárásnál és gizetési meghagyásnál találtam meg - de nálatok hagyatéki tárgyalás volt.

A net jogtár viszont a következőt mondja erről:

"Költségmentesség a nemperes eljárásban


4. §13 A Pp.-nek, valamint e rendeletnek a költségmentességre vonatkozó rendelkezéseit - a végrehajtási eljárásra vonatkozó eltéréssel [Pp. 86. § (2) bek.], valamint az alábbi kivételekkel - a polgári nemperes eljárásokban is alkalmazni kell.14 NEM ALKALMAZHATÓK EZEK A RENDELKEZÉSEK


a) cégeljárásban,


b) a közjegyző eljárásában, kivéve a közjegyző határozata ellen előterjesztett fellebbezés elbírálása iránti bírósági eljárásban,..."

2016. jan. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
jav: gizetési=fizetési
2016. jan. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!