Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez komoly? Régen kötelező...

Ez komoly? Régen kötelező volt, ma alkotmány ellenes lenne az illegális határátlépőkre lőni?

Figyelt kérdés

[link]


Régen aki illegálisan ment ki / jött be az országba, azt lelőtték. Ma alkotmány ellenes és ki akarják tiltani a médiából amiért felvetik az ötletet.

Ez komoly?


2016. jan. 31. 14:02
 1/2 anonim ***** válasza:
74%

Azért, régen sem lőtték le.Még az NDK-ban sem.


Először felszólították, hogy fordítson hátat, lépjen minél távolabb a határtól.

Ez megtörtént többször.

Ha nem hatott, akkor belelőttek, de nem egyből tarkón lövést kapott.


Viszont, a módszer hatásos volt.

2016. jan. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom honnan veszed ezt a butaságot, de régen sem volt "kötelező" lelőni, csak el kellett fogni. Akkor lehetett fegyvert használni, ha a határsértő a határőrre támadt, vagy a nála lévő fegyvert nem tette le - meg még néhány esetben. De ezer esetből "jó" ha egyszer kerül sor fegyverhasználatra.

18 hónapot húztam le sorkatonaként a határőrségnél '88 és '89 között, egyetlen esetre sem emlékszem, hogy az a alatt az időszak alatt valaki fegyvert használt volna, pedig csak azon az őrsön, ahol én szolgáltam, heti 10 - 15 elfogás volt.

Igaz, hogy ez egy újabb cikk, de akkor is ugyanezek voltak a lőfegyverhasználat szabályai:

[link]


A rendőr sem lőhet le mindenkit, akit tetten ér.

2016. jan. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!