Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Visszahonosított magyar...

Visszahonosított magyar állampolgár milyen okiratot kap ha letette az állampolgársági esküt?

Figyelt kérdés
Több éve letettem az esküt, akkor még Vajdaságban éltem. Közben megismerkedtem a párommal, aki született magyarországi. Két éve itt élek Magyarországon és tervezzük az esküvőt. A házasságkötőnél azt mondták, hogy eskü letétele után meg kellett volna kapnom a magyarországi anyakönyvi kivonatom is, de én csak a visszahonosításról szóló papírt kaptam kézbe. Hol tudnám igényelni a magyarországi anyakönyvi kivonatom?

2016. jan. 31. 23:28
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
Azt sehol. Legalábbis nem magyarországon. Ott kérheted, ahol születtél és anyakönyvezve lettél. Itt majd személyi igazolványt kapsz.
2016. febr. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nem megkapni, hanem kérni kellett volna a születésed magyarországi anyakönyvezését, mondjuk annál az anyakönyvi hivatalnál, ahol házasságot is akarsz kötni


kell a honosító irat, meg egy hiteles magyar fordítás (OFFI) a születés anyakönyvi kivonatodról

2016. febr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az újrahonosított irataidat ott kell kiváltanod, ahol tetted az esküt.
2016. máj. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!