Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Név változtatás milyen nevekre...

Név változtatás milyen nevekre lehetséges?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkoztam ezen. Van okom rá, de nem szeretném részletezni. Elég ha annyit írok, hogy nem unalmamba gondolkozk ezen. A lényeg, hogy a régi életem magam mögött akarom tudni, és nekem ez is fontos. (nem vagyok bűnöző..:DD) A kérdés első része, hogy itthon magyarországon milyen utóneveket vehetek fel. Pl.: Austin-t felvehetek-e. A másik része, ha nem vehetek fel külföldi nevet, akkor más országban ezt hogyan tudom megtenni? Illetve, mondjuk, hogy ne családinév-utónév sorrendbe legyen a nevem, hanem fordítva. Pl.: nem Kiss János, hanem János Kiss. Valóban hülye kérdés, de minden embernek megvan a saját "hülyesége". És végülis itt elég sok kérdés van, így bízom abban, hogy kapok olyan válaszokat amiket hasznosítani is tudok, nem sértést, vagy lekezelést.

2016. febr. 1. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mo.-on csak a megadott szempontok alapján változtathatod meg a neved. Külföldi keresztneveket magyar kiejtés szerinti írásmóddal lehet anyakönyvezni, vagyis a te általad hozott Austin példa itthon Ósztinként kerülne anyakönyvezésre (előtte ráadásul még ezt is kérvényezni kell, ha még nem szerepel a hivatalosan anyakönyvezhető nevek listáján). A nevek sorrendjét se tudod csak úgy felcserélni.
2016. febr. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nettó hülyeség amit kérdezel! Remélem azzal tisztában vagy! Más orszagban nem tudsz nevet változtatni mert semmi közöd az országhoz! A név felcserélése meg vicc! Miért akarsz Kiss KERESZT néven élni? (Tudom, hogy példa!) attol hogy itthon cserélgeted a sorrendet, attól mondjuk az USA-ban a first name nem változik! Az továbbra is keresztneved marad!
2016. febr. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És hogyan tudnék külföldi nevet felvenni? Minden megoldás érdekel. Pl. külföldön. Lehetséges?
2016. febr. 1. 19:19
 4/8 A kérdező kommentje:
Jó, de külföldi nevet hogyan tudok felvenni? nem az itthoni lehetőségek érdekelnek.
2016. febr. 1. 19:22
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Elmész külföldre, melózol, letelepedsz és idővel állampolgárságot kapsz. Akkor jelentkezel, hogy mondjuk Krampács Géza helyett, Austin Smith, vagy Augustin Scmied akarsz lenni.


De hazánkban - tudom rettentő régimódi dolog - de a magyar nyelv és szokás a hivatalos, itt max. Kovács Ósztin, vagy épp Kolompár Csáknorrisz lehetsz.

2016. febr. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt az adott ország bürokráciáján kell átvinni!
2016. febr. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia, szerintem úgy hogy állampolgárságot szerzel az adott országban. De én is javaslom hogy várj evvel, egyrészt addig letisztul az is hogy mi az ami jobban tetszik meg a múltbeli dolgokat is le tudod jobban zárni. De ha amúgy is külföldi nevet szeretnél akkor érdemes előbb elintézni hogy ott élj vagy dolgozz - már ha valóban ezt szeretnéd - és csak utána változtatni. De szerintem rengeteg jó magyar név van, olyan is ami külföldön is szépnek számít, tehát magyarból sztem érdemesebb lenne, de azt sem elhamarkodva hanem pár hónapot, vagy akár 1-2 évet várva
2016. febr. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyelvészként mondom, hogy egyáltalán nem kérdezel butaságot. Mivel itteni állampolgár vagy, ahogy mások is mondják, itt tudod megváltoztatni. Próbálj olyan nevet választani, amelyet külföldön is könnyen ejtenek ki, pl. Katalin, Mária, Nóra stb. Ha olyat szeretnél, ami még nincs anyakönyvezve, akkor azt hiszem, még ma is az ELTE Mai Magyar Tanszékén foglalkoznak azzal, hogy felveszik a magyar utónevek közé, de ahhoz nagyon kemény indoklás kell, pl. Hada Renáta Pistinek akarta nevezni a gyerekét István helyett, és nem engedték neki. Szerintem nézz meg egy utónévszótárt, és a meglévő lehetőségek közül válassz. A sorrenden nem tudsz változtatni.
2016. márc. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!