Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha saját használatra lemásolok...

Ha saját használatra lemásolok valamit, ami megtetszett, de hivatalosan, , nem az enyém", viszont nem terjesztem, annak lehet valami jogi következménye?

Figyelt kérdés
Az interneten gyakran szoktam ruhákat nézegetni. Azok közt sokszor látok nekem tetsző darabokat, de sajnos elég drágák (ha márkás termékekről van szó). Azonban szívesen megvarrnám őket. Nem tennék rájuk címkét, nem adnám el másoknak, csakis saját használatra készülnének. Lehet ilyet csinálni?

2016. febr. 4. 18:21
 1/8 A kérdező kommentje:
Ehhez még hozzájönne az, hogy mondjuk egy egyszerű, noname ,,márka" termékét turbóznám fel mondjuk egy felirattal, hogy úgy nézzen ki, mint az eredeti, márkásabb változat.
2016. febr. 4. 18:26
 2/8 anonim ***** válasza:
Simán megvarrhatod magadnak, senkit sem fog érdekelni vagy zavarni. A legvalószínűbb, hogy senki se fogja felismerni, hogy miről van másolva. És nem azért, mert ügyetlen vagy, hanem mert az emberek 95 százaléka nem jártas annyira a divatvilágban, hogy ránézésre megmondjon márkákat.
2016. febr. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És ha valaki mégis tudja, hogy pontosan miről másoltam...?

2016. febr. 4. 21:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Saját használatra lemásolhatsz ruhákat.
2016. febr. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. febr. 5. 02:19
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem tehetsz ilyet.

Ez bűncselekmény.

2016. febr. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A formatervezési minta az iparjogvédelem egyik oltalmi formájának, a formatervezési mintaoltalomnak a tárgya. A 2002. január 1-jén hatályba lépett, hatályos magyar jogszabály, a formatervezési minták oltalmáról szóló 2001. évi XLVIII. törvény a korábbi ipari minta fogalmat a formatervezési mintával váltotta fel. A formatervezési minta az ipari, kézműipari termékek külső megjelenését oltalmazza.
2016. febr. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Aki a jogosultnak szabadalmi oltalom, használati vagy formatervezési mintaoltalom, topográfiaoltalom, védjegy vagy földrajzi árujelző oltalma alapján fennálló jogát az oltalom tárgyának utánzásával vagy átvételével megsérti, és ezzel vagyoni hátrányt okoz, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha az iparjogvédelmi jogok megsértését


a) jelentős vagyoni hátrányt okozva,


b) üzletszerűen


követik el.

2016. febr. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!