Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki a tolvajtól ellopja...

Ha valaki a tolvajtól ellopja a lopott holmit és a károsultaknak visszaszolgáltatja, azért megbüntethetik?

Figyelt kérdés

2016. febr. 7. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Igen.


Ha tudja, hogy ki a tolvaj és hol rejtegeti akkor a segélyhívóra kell bejelentést tenni, majd a rendőrök leházkutatnak.

2016. febr. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Előzővel egyetértek.

A tolvajtól való visszalopás, és a a károsultaknak való visszaszolgáltatás önbíráskodásként értelmezhető, amit a törvény nem jutalmaz.

2016. febr. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az önbíráskodással van a baj, nem az számít hogy te helyesen cselekedtél és tényleg attól tulajdonítottad el akitől és annak adtad akié volt. A baj az hogy erre te nem vagy hitelesítve, nem a te dolgod. Nagyban ez nem működik több problémát okoz mint amennyit megold. Nem fékezné a dolgot semmi.
2016. febr. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez kb. úgy van, hogy a tolvaj elviszi a cuccot, te pedig hamarosan megkapod a papírt, hogy ne rabold ilyen butaságokkal a szerv idejét. Ez törvényes, politikailag korrekt, szakszerű és arányos intézkedés.

De ha te visszaveszed, akkor előbb és tovább leszel a fogdában, mint a tolvaj. Feltéve, hogy a szerv értesül róla.

Mert a tolvaj előnyös a rendszer számára, hisz segít szétzilálni a társadalom kötelékeit, te viszont veszélyes vagy a rendszer számára.

Az alap bökkenő ugye ott van, hogy van ez a társadalmi közmegegyezés-szerű gennyrakás, hogy te lemondasz a bíráskodásról, és azt átadod az állam erre létrehozott szerveinek. Csak éppen ezek a szervek beleszarnak a szádba, de ha te pont ezért a kezedbe vennéd az esetet, akkor úgy lecsapnak rád, ahogy a tolvajra sosem tennék.

2016. febr. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én annyira nem vagyok benne biztos, hogy megbüntetnék.


Önbíráskodáshoz köze nincs ennek így, max. ha erőszakkal lopja el. Ha csak ellopja, az nem önbíráskodás.


De lopás se lenne megállapítható, hiszen nem "jogtalan eltulajdonítás" céljából veszi el.

2016. febr. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

De sajnos jogtalan az eltulajdonítás, mert nem jogszerű.


A tolvajtól lopás is lopás függetlenül attól, hogy a dolog nem az övé.


Valamit úgyis ráhúznának.

2016. febr. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az eltulajdonítás akkor jogtalan, ha az elvételt sem a jogosult, sem valamely jogszabályi

rendelkezés nem engedte meg.


Nem állapítható meg az eltulajdonítási célzat, s nem valósít meg lopást a megsemmisítés,

zálogba vétel, kártérítés céljából történő dologvisszatartás, az időleges használat

végett történő elvétel.

2016. febr. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gyerekek ha valamit visszaveszek ami jogosan és legálisan az én tulajdonom, nem a tolvajé az, hogy lenne lopás. Komlyan azt képzeli itt bárki, hogyha pl elopják az autóm és én visszaszerzem erőszak nélkül az önbíráskodás lenne? Hogy a francba? Feljelent a tolvaj, hogy én loptam az autót mikor az én nevemen van neki semmi köze hozzá papíron? Ez így elég valószínűtlen.
2017. márc. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!