Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valóban önkényesen az engedély...

Valóban önkényesen az engedélyem nélkül fotózgathatnak az udvaromból? És ezt utána felhasználhatják? A jegyzőnő nem hibázott amikor a polgárőröket kiküldte ide fotózgatni?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Igazán fel vagyok háborodva, de sajnos nem tudom ami velem történt jogos volt-e.Lázas betegen itthon vagyok egyszer csak látom az ablakból két férfi jön be az udvarunkba.(Párom a kaput nem csukta be munkába menet)Kb reggel 8-óra én még pizsamában.Ki léptem és rájuk kérdeztem kit keresnek.Közölték velem ők polgárőrök és, hogy a szomszédomat én jelentettem-e fel azért mert tüzel.Erre tájékoztattam őket a szomszédom egyben a testvérem is, és én még életemben senkit se jelentettem fel.Erre közölték velem őket tulajdonképpen a jegyzőnő küldte ki,és innen az én udvaromból csinálnának fotókat a szomszédom tüzéről.Ezt én elutasítottam meg kértem többször tegye el a fényképezőjét, és hagyják el az udvaromat.Ennek ellenére mégis fotózott és csak ezután távoztak.Én eddig úgy tudtam ilyen jellegű munkát a közterületesek végeznek.Ezen kívül én lehet, hogy naiv ember vagyok de eddig azt hittem az udvaromban én rendelkezem.Ha ezeket a fotókat valóban felhasználhatják igen kellemetlen helyzetbe hoznak a testvérem előtt.Aki csak a gyümölcs fák metszéséből származó ágakat szerette volna eltüzelni.Valóban önkényesen fotózgathatnak az udvaromból??És ezt utána felhasználhatják?A jegyzőnő nem hibázott amikor a polgárőröket kiküldte ide fotózgatni?Ha valaki tudja erre a választ megköszönném.Üdvözlet mindenkinek
2010. márc. 30. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Az összes rohadt ge*ci polgárőrt tarkón kéne ba*szni szöges léccel. Embernek selejtes, rendőrnek alkalmatlan. Jobb történelmi helyzetű országokban úgy lőhetted volna őket keresztül a 12-es kaliberű sörétes puskáddal, hogy azt se tudták volna mondani " jó napo..BUMM. "

Milyen jogon veszi két civil, hogy bemegy valaki telkére?!

2010. márc. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem mehetnek be, ez illetéktelen behatolás. Jegyzőnőnél panasz, ha van időd és pénzed, akkor per.

Amúgy biztos, hogy polgárőrök voltak, nem pedig betörők?

2010. márc. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp jelents be a birtokháborítás tényét a jegyzőnél. Ha ismerted a behatolókat, akik felszólítás ellenére SEM távoztak a portádról, akkor névvel tedd meg a bejelentést, konkrét személy ellen.


Hozzáteszem: ettől még a testvéred szabálytalan volt, valószínűleg nem a kijelölt időpontban tüzelt, ezért történt a bejelentés.

2010. márc. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Előző kettővel egyetértek.

Legközelebb, ha ilyen történik, szólítsd fel őket a magánterületed elhagyására azzal, hogy ellenkező esetben azonnal rendőrt hívsz. (Egyébként felhívásodra igazolniuk kell, hogy ők polgárőrök, neked meg tisztában kell lenned vele, hogy néz ki egy polgárőr igazolvány, nehogy egy hamisítvány megvezessen.)

2010. márc. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Birtokháborításért panasz a jegyzőnek, majd feljelentés a rendőrségen.
2010. ápr. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!