Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha megtépünk valakit büntetendő?

Ha megtépünk valakit büntetendő?

Figyelt kérdés

#feljelentés #megtépés #férj szeretője
2016. febr. 27. 17:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha feljelent.
2016. febr. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát lehet, hogy így nem szerepel a Btk-ban, hogy "megtépés", de szerintem az már testi sértés és az büntetendő.
2016. febr. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Ha ez neked kérdés, akkor nincs közünk egymáshoz. De ha találkoznánk, ne kezdeményezz, mert rosszul jársz. Nem a börtönre gondolok.
2016. febr. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
mi az a megtépés?
2016. febr. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
WTF???
2016. febr. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha jól értem,

megtépés = könnyű testi sértés.


A könnyű testi sértés nem közvádas, hanem magánvádas bűncselekmény, azaz a sértettnek kell feljelentést tennie.

2016. febr. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

Ha Mögtéplek, az könnyű testi sértés.

Ha Mögcsaplak, az súlyos, adott esetben halált okozó testi sértés.

Ha a Kata hétfőn fekete feszülős miniszoknyában, tűsarkúban jön be dolgozni, az meg súlyos testi kísértés!

2016. febr. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld pacsi. Kedves harmadik válaszoló, ha nem a férjemre mászó hölgyike vagy, akkor nincs félnivalód tőlem, és nekem se tőled.
2016. febr. 28. 07:41
 9/13 anonim ***** válasza:
41%

3-as

Miből gondolod hogy a kérdező járna rosszul?

A kérdés kiírásából ítélve, a kérdező nem az a típus aki annyira nyuszika hogy ne tudja megvédeni magát...

Vagy te is olyan csaj vagy aki más férjére bukik?

Mert akkor neked se ártana egy ilyen feleséggel szembekerülni, aki leszoktat az ilyen jellegű "hobbidról"!:)

2016. febr. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja és a kérdésre válaszolva, ha akárhogy is megtéped, gondolom büntetlen előéletű vagy, ha fel is jelent legfeljebb kapsz egy két év felfüggesztettet. Szerintem ennyit simán megér a dolog, de nem hiszem hogy ha rendesen megtépi valaki az ilyen csajokat akkor felmerne jelenteni. Szerintem inkább csak meghúzná magát, és leállna a "férjvadászatról".
2016. febr. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!