Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha már tiszta valakinek az...

Ha már tiszta valakinek az erkölcsi bizonyítványa, akkor büntetlen előéletűnek számít?

Figyelt kérdés

Olvasgatom a jogokat,hogy x idő után a törvény jogánál fogva büntetlen előéletűnek számít börtönviselt ember is. Tehát akkor a büntetlen előéletű nyilatkozatban nyilatkozhatja valaki hogy az? Jogilag annak számít?


"Az a személy is büntetlen előéletűnek minősül, aki volt már büntetve, de mentesült a büntetett előélethez fűződő hátrányok alól. A mentesített személy büntetlen előéletűnek tekintendő, és nem tartozik számot adni olyan elítéltetésről, amelyre nézve mentesítésben részesült. Az elítélt mentesítésben részesülhet a törvény erejénél fogva, bírósági határozat alapján és kegyelem révén.

A törvény erejénél fogva beálló mentesítés azt jelenti, hogy meghatározott időn belül az elítélt ismét büntetlen előéletűnek fog minősülni, ezzel is elősegítve a társadalomba való beilleszkedését"


Jól értelmezem?


2016. márc. 2. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:
pontosan
2016. márc. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen hogy be tudjon illeszkedni. Mivel nem alkalmazna egyik vállalkozó sem egy börtönviseltet de mivel már nem számít annak így tud munkát találni.
2016. márc. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az erkölcsim rég tiszta. Csak a nyilatkozatban nem voltam biztos,hogy aláírhatom-e, hogy "nyilatkozom hogy büntetlen előítéletű vagyok",ha egyszer voltam büntetve(ez esetben 2 év felfüggesztettet kaptam). Munka ügy.
2016. márc. 2. 12:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Büntetlen előéletű vagy, de a nyilvántartásban benne van, mikor mit követtél el. Ehhez a munkaadódnak nincs köze, ezeket az adatokat nem kapja meg, max egy átvilágításnál számít, de ott sem jelenti automatikusan azt, hogy onnantól nincs esélyed.
2016. márc. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!