Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha édesapám ajándokozott...

Ha édesapám ajándokozott nekem egy ingatlant, azt fel kell tüntetni az adóbevallásban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy adózni nem kell, de feltüntetni kell e?

Kérem csak azok írjanak akik biztosak benne! Köszönöm!


2016. márc. 2. 11:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha orbánközeli vagy, akkor semmit se kell csinálnod. Csak ha nagyon hőzöng a nép amikor lebuksz hogy hogy vehettél 40millás lakást a minimálbéres állásodból, akkor azt kell mondanod hogy a nagy szerető család dobta rá össze a lóvét.


Ha viszont nem vagy kormányközeli, akkor feltétlenül mert a nav a kisemberekre rászáll. NAV-hoz menj be és kérdezd meg mi a pontos teendő, de mindenképp felkell tüntetned mivel nagy értékről van szó.

2016. márc. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Adózni általában kell a nagyobb értékű (200K +) ajándékok után, de azt nem tudom, hogy az ingatlanok esetében is így van-e.
2016. márc. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!