Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pontosan melyik törvény,...

Pontosan melyik törvény, jogszabály határozza meg azt, hogy ha nem tudom átvenni az ajánlott levelemet, a postás 5 munkanappal később köteles megkísérelni az ismételt kiszállítást?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy van ilyen jogszabály, csak nem tudom, hogy melyik évi törvény melyik cikkeje, paragrafusa írja ezt elő. Köszönöm előre is!

2016. márc. 5. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom itt lesz, vagy a posta belső szabályzatában.


[link]

2016. márc. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az ajánlott levelet nem kell kétszer kivinni csak az ún hivatalos iratokat. Ezt a postatörvény végrehajtási utasítása a 335/2012-es kormányrendelet tartalmazza.
2016. márc. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor rosszul írtam, ez hivatalos levél volt. (Erkölcsi biz.)
2016. márc. 5. 18:36
 4/4 anonim ***** válasza:
A postás hagy egy cetlit, amivel később beballagsz a postára és elkéred a doksit. Ez miért nem jó? Én is így vettem át nemrég az enyémet.
2016. márc. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!