Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Külföldi kezelést kaphat e...

Külföldi kezelést kaphat e magyar állampolgár ha itt tiltott gyógyszerről van szó?

Figyelt kérdés

a kérdésem a következő

ha egy olyan betegségben szenvedek amivel ithon nem tudnak mit kezdeni, de pl az egyesült államok legtöbb államában engedélyezett, vagy németországban engedélyezet (orvosi marihuána vagy ebből készített készítmények) de az ithon tiltott akkor résesülhetek kezelésben külföldön törvényes úton? azt tudom hogy pl egyesült államokba lehet utazni külön egészségügyes vizummal, de mi történik ha itt nem engedélyezett gyógyszerről van szó, hogyan kaphatnám meg a kezelés?



2016. márc. 6. 08:35
 1/8 A kérdező kommentje:

emelett még megfelelő volna

ausztria

franciaország

belgium

csehország

de elvileg még románia is

2016. márc. 6. 08:39
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, minden eu-ban létező gyógyszer jár neked. Az más kérdés, hogy behozni nem fogják, mert külön engedélyt kellene szerezniük az ezzel foglalkozó cégeknek és ezt egy vevő kedvéért nem fogják meglépni. Viszont a magyar recepteddel te kimehetsz kiváltani a gyógyszeredet. Ha máshogy nem megy, egy magánpraxisban dolgozó orvos biztosan felírja neked ha létező gyógyszer minden további nélkül megteszi.


[link]

2016. márc. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
igen eddig értem, csak hogy pont az a probléma vele hogy vagy orvosi marihuánából készített gyógyszerről van szó, így itt tiltott a hatóanyaga igy itt nem fogják felírni
2016. márc. 6. 09:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Kint írhatják csak fel,de az országba nem hozhatod be,nem fogyaszthatod (elvileg).
2016. márc. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ezesetben amig kint tartózkodom szedhetem és résztvehetek a kezelésekben?
2016. márc. 6. 09:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, az unióban minden országban ua. a megítélése a hatóanyagoknak. Nincs olyan, hogy Mo-n tiltott, de Ausztriában legális. Így elvileg itt is felírható az ami bármelyik másik tagállamban is.
2016. márc. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
pedig európa 10 országában eleve felirják magát a növényszármazékot is, de készítenek belőle több féle gyógyszert is, itt már nem mindegyik tartalmazza a tiltott hatóanyagot de sajnos neten kersztül elég nehéz informálodni a témában
2016. márc. 6. 11:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor az a legcélravezetőbb, ha bejelentkezel egy magánrendelésre. Ott a pénzedért máshogy foglalkoznak veled. Ha lehetséges biztosan felírja az orvos, hisz kifizeted neki a receptírást. Nekem az etyl loflazepat nevű hatóanyaggal volt ilyen problémám, itt írattam a recit, Brüsszelben kiváltottam, hazahoztam.
2016. márc. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!