Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szabálysértés mennyi idő után...

Szabálysértés mennyi idő után évül el?

Figyelt kérdés

Mikor évül el a szabálysértésem? 2015 októberében kaptam egy csekket 10,000Ft-al ezt nem fizettem be.(Gyalogosan mászkáltam egy úton) Kaptam egy levelet amiben azt írják,hogy átváltották elzárásra,de már ez is rég volt. A leveleket nem én vettem át!

Köszönöm a válaszokat!



2016. márc. 8. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:

a bírság nem évül el:9


Majd behajtják rajtad, vagy le kell ülnöd.

2016. márc. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jogerőre emelkedéstől számított 2 év. Fizesd be, mert leültetik veled. Tök mindegy, hogy te vetted át, vagy sem, ha oda vagy bejelentve.
2016. márc. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha atvaltottak elzarasra, es nem jelentel meg, akkor mar lehet korozes is ellened - ekkor az elso igazoltato rendor eloallithat, vagy lefoghatnak, ha a hataron ki akarsz menni.


Helyedben minel gyorsabban tulesnek rajta - ha 10e Ft volt, azt par nap alatt le lehet ulni. Nem lesz eletebb legszebb elmenye, de legkozelebb kifizeted ha megbuntetnek...

2016. márc. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kifizetheted utólag is, akor nem kell leülnöd.

A szabálysértés egyébként 6 hónap alatt évül el, ha az esemény bekövetkeztétől 6 hónapig nem indítanak eljárást.

Ha eljárást indítottak és határozatot hoztak, akkor az két év alatt évül el, tehát ha két évig nem tudják veled leültetni, akkor utána már nem is kell leülnöd, vagy kifizetned. Ezt hívják úgy, hogy végrehajtási elévülés.

2016. márc. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mivel veled szemben szankciót hoztak, így a 2 év vonatkozik rá. Ha addig kibekkeled megúsztad. A 2 év a szankció kiszabásának/jogerejének napjától indul.
2016. márc. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!