Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A Kúrián van még a bejárat...

A Kúrián van még a bejárat előtt értékmegőrző (fegyverszekrény)?

Figyelt kérdés

Le kell adnom iratokat személyesen a Kúrián, viszont nem bp-i vagyok, csak átmenetileg vagyok, azaz a fegyvert (és más értékeket) köteles vagyok magamnál tartani mindig, nem hagyhatom ott az ismerősnél. és a Kúrián se voltam még, de láttam, h néhány bíróságon van még a belépés előtt kialakítva erre egy kulcsos szekrényes fal, és akkor pl pont az ilyet oda be lehet tenni, amíg az ember bemegy a bíróságra.


Valaki árulja el lécci, aki járt már ott. köszi

(ugye be nem vihetem, ez nem is kérdés)


2016. márc. 8. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én felhívnám őket aztán első kézből kiderül.
2016. márc. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen csak reggelre rögtön ott is kéne lennem 8-ra, ez a gondom, hogy akkor hova teszem, ha mégsincs ...
2016. márc. 8. 21:14
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


"...Az Őrezred munkatársai - elismervény ellenében - jogosultak elrendelni minden olyan jogszerűen birtokban tartott tárgy vagy eszköz letétbehelyezését, amely az épületben dolgozók tevékenységét megzavarhatja."


Ennél konkrétabbat én sem találtam, de szerintem megoldható a dolog.

2016. márc. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi, hát az a része tiszta, hogy általános szabályként nem lehet fegyvert bevinni, kivéve a büntetésvégrehajtás és ők is csakis szolgálat alatt persze, szal necces kérdés. de Őrezred? na erre befizetek most már akkor holnap :) elvileg az nekem nem oké jogszabályilag ha ők vigyáznak rá, ez csakis úgy oké, ha páncélba, vagy felügyelt elzárható helyre teszem, amihez más nem fér, hiába őrség meg akármi.

Nem egyszerű dolog ez.

köszi

2016. márc. 8. 21:52
 5/8 A kérdező kommentje:

de ez milyen durva már:


"A meghatalmazottként tárgyaláson vagy az Ügykezelő Irodán eljáró jogi képviselők biztonságtechnikai ellenőrzésére általában nem kerül sor."


Hát jézus isten, ennyi erővel megjelenik valaki ott ügyvéd ruhában azt annyi. ügyész ruháról már nem is beszélve ... azért ez nem semmi kockázat sztem és nagyon csodálkozok rajta.

2016. márc. 8. 21:55
 6/8 anonim ***** válasza:

"Hát jézus isten, ennyi erővel megjelenik valaki ott ügyvéd ruhában azt annyi. ügyész ruháról már nem is beszélve"


Ne legyél már ennyire zokni. Az ügyvédek, ügyészek igazolják magukat, a legtöbbet már unásig ismerik.

2016. márc. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Igen,van.

Kötelező lennie.

2016. márc. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

na elmondom nektek h nincs. közölte a rendőr h magammal kell vinnem, na de legalább ezzel tisztában volt jogszabályilag h egész egyszerűen nem bízhatom másra, őszintén nagyobb vitát vártam :-) jó persze az igazolványom után már nem is volt kérdése, csak .... na az ember nálunk sose tudja.


de szal nincs semmi megőrző (én is lerökönyödök rajta, mert tényleg kéne lennie, de szal nincs!).


amin meg itt kiakadok h agyilag zokni vagyok, nanannaa egyáltalán nem! a Kúriára azok se járnak minden nap, és csak míg én ott voltam bizony jött pár fiatal ügyvédlányka, fiúka, mutogatták ott az igazolványukat, és ennyi, és dehogy ismerték őket ... viszont ami megnyugtató, nekik is át kellett menni a fémkapun, de mondjuk ügyészt nem láttam, ez tény, azaz sztem egy lyuk így is van.

2016. márc. 9. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!