Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vettem a fiamnak egy kis...

Vettem a fiamnak egy kis hobbi drónt, illegális Magyarországon?

Figyelt kérdés

Egy kisvárosban élünk, annak is a szélén.

Vettem neki egy kis 30ezres kamerás drónt.

Meg van neki mondva, hogy csak a kertben és maximum a ház előtt játszhat vele, 50m hatótávú, de én mondtam hogy 20 méternél feljebb ne igen menjen.


Ugye mostanában voltak botrányok, hogy sok mindenkinek elkobozták a drónját, legutoljára a 444.hu-nak, de a héten 3-at is elkoboztak. Indok hogy nem volt jogosítványuk (rendőr nem tudta elmondani nekik milyen kell, létezik-e) biztosítva a terület és engedély, meg egyéb hasonló indok.


Szóval a kérdésem, ha egy rendőr elmegy autóval a ház előtt, és látja hogy a fiam drónozik, elkobozhatja tőle, illetve meg is bírságolhatja (persze a szülőt) ?


2016. márc. 17. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Az kb teljesen ártalmatlan jószág. Azért senki nem fog szólni!
2016. márc. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

" sok mindenkinek elkobozták a drónját, legutoljára a 444.hu-nak,"


Tegyük hozzá, bármiféle jogalap nélkül.

2016. márc. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, pont ezért is tettem fel a kérdést!

Egyébként Syma x5sc-t vettem neki.


Szóval akkor végülis legális, csak a rendőr gondolhat egyet és elveheti?


Illetve tegyük fel elkobozzák tőle, a büntetés mennyi?

2016. márc. 17. 15:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Ebben, egyenlőre káosz van. Keress vissza, voltak már belinkelt oldalak a használatáról. Arról még sehol nem olvastam, hogy különbséget tennének egy komoly gép és egy játék gép között.
2016. márc. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem fideszes politikus ( vagy párttag, jó haver, stb. ) lakik a közelben békén hagynak. Érdekes hogy nekik is csak Felcsúton meg a fideszesek közelében veszik el, az én szomszédomtól nem ( holott évek óta heti rendszerességgel használja és kamerázik is ).
2016. márc. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Szóval akkor végülis legális, csak a rendőr gondolhat egyet és elveheti?Illetve tegyük fel elkobozzák tőle, a büntetés mennyi?"


A büntetés? Semennyi. Amire nincs tiltó jogszabály, azt a tevékenységet nem lehet szankcionálni.

Elvenni sem veheti el. Azaz, elveheti, mert rendőr, még ha olyan is, de a tettéért felelősséggel tartozik. Az elkobzásról jegyzőkönyvet kell kiállítania, arról másolatot kell, hogy adjon és kártérítési felelősséggel tartozik a paraszt, pontosabban a rendőrség, mert az felel, büntetőjogi és anyagi értelemben is a hülye rendőr jogellenes cselekedeteiért.

2016. márc. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az egyik ismerősömnek elég komoly drónja van, ő azt mondta, h:

Nem illegális, de nemzeti légügyi hatóságnál van egy kérvény, ami kitöltésével lehet használni a drónt legálisan. Amivel csak egyetlen egy baj van, hogy alkalmanként kellene kérni.

Ő csak 1-2 szer kért és kapott, amikor egy nagyobb jellegű eseményen kamerázott. (sziget feszt) Viszont azért

2016. márc. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Nem illegális, de nemzeti légügyi hatóságnál van egy kérvény, ami kitöltésével lehet használni a drónt legálisan."


Ha nem illegális, akkor nem kell kérvény sem.

Egyébként is, mekkora hülyeség már, hogy egyszeri röptetéshez majd elgyalogolok a légügyi hatósághoz?

Azoknak amúgy sem ez a dolguk, na meg, nincs is hozzá jogszabályi felhatalmazásuk, hogy efféle engedélyeket kiadjanak.


Amíg a drónnal jogot nem sért, addig röpteti és ott, ahol és ameddig akarja.

2016. márc. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!