Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelentett az állam, mit...

Feljelentett az állam, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Eladtam az autóm egy külföldi kereskedőnek tavaly, a törzskönyv még ekkor nem volt nálam, de megegyeztünk, hogy utána küldöm. Ő magával vitte a forgalmit és megegyeztünk szóban, hogy kivonja az autót forgalomból.(mivel külföldre vitte) Utána is küldtem 1-2 napon belül a törzskönyvet, de azt visszaküldték... a kereskedőt nem találom, a magyar férfi, aki vele volt, hiába írtam e-mailt neki, nem válaszol... most jött a levél, hogy feljelentettek, mivel az autó még mindig forgalomban van az én nevemen és nekem lenne a kötelességem, ugye az adók, biztosítás... fizetése. Adásvételit írtunk természetesen, de ezt nem fogadták el, amikor bemutattam.

Mit tehetek?


2016. márc. 23. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:

"Mit tehetek?"


Annyit, hogy fizetsz.

2016. márc. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Miért fizetnék? Nem az én tulajdonom...

Illetve ezen az alapon vehetek egy autót és nem íratom át a nevemre, hanem majd szépen az előző tulaj fizessen minden azzal járó költséget?

2016. márc. 23. 17:47
 3/10 A kérdező kommentje:
Arra hivatkoznak, hogy az én kötelességem lett volna kivonatni a kocsit, azonban nekem nem feltétlenül kellett tisztában lennem az autó jövőjével kapcsolatban, hogy külföldre viszik, először is, aztán pedig, ha tudtam volna is, akkor is ezt miért nekem kéne megtennem? Nem én akartam exportálni.
2016. márc. 23. 17:49
 4/10 A kérdező kommentje:
Aztán, amennyiben jól tudom, van egy ilyen törvény, hogy az autót a vásárló köteles átiratni 14 napon belül. Tehát innentől kezdve, miért is lenne az én felelősségem bármi is? Félreértés ne essék, nem én vittem ki az autót külföldre és ott adtam el, hanem egy férfi házhoz jött egy tolmáccsal és helyben, nálunk vette meg. Én nem is számítottam arra, hogy külföldi az érdeklődő.
2016. márc. 23. 18:18
 5/10 anonim ***** válasza:

"Miért fizetnék? Nem az én tulajdonom... "


Hát kié? Talán az enyém?

A gépjárműnek (ellenkező bizonyításáig) az a tulajdonosa, aki a nyilvántartásban szerepel.

2016. márc. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én megtettem a dolgom, az eladást követő 5 napon belül az okmányirodában és a biztosítónál is bejelntettem, hogy eladtam az autót.
2016. márc. 23. 18:34
 7/10 A kérdező kommentje:

Le is lettek pecsételve a dokumentumok... Most az a gond elvileg, hogy a rendszám és a törzskönyv nincs leadva. De én szerintem ez nem az én felelősségem, mivel nekem eszem ágában sem állt kivonni az autót a forgalomból.

--A leírásból kihagytam ezeket a részleteket és az a"de nem fogadták el" nem kell oda, mivel mégis elfogadták. (nem én intéztem az eladást követő ügyeket és nem voltam tisztában a történtekkel, de amit most írtam, ez már biztos!--

2016. márc. 23. 18:40
 8/10 anonim ***** válasza:
A jogszabály úgy szól, hogyha külföldön adod el a kocsit, akkor törzskönyvezett ês a rendszámot le kell adjad
2016. márc. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De mondom, hogy Magyarország területén adtam el. :D itthon, a házam előtt, csak a vevő volt külföldi, de vele is volt egy magyar ismerőse.
2016. márc. 28. 08:28
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha Mo területén adod el külföldre, akkor is.
2016. márc. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!