Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehet megindítani egy...

Hogyan lehet megindítani egy olyan vizsgálatot, ami műhiba feltárására irányul?

Figyelt kérdés

Az elejéről:


Édesanyámnak ciszták voltak a méhében. Mivel nem tudtak mit kezdeni a dologgal, már csak a méh eltávolítása maradt. A kezelőorvos egyfolytában nyugtatta hogy ez "rutinműtét", nem kell aggódni, nagyon ritka a komplikáció. Megtörtént a műtét, sikeresen. másnap délelőtt még beszéltem vele. Ugyanezen a napon kaptam egy telefonhívást, hogy sürgősen menjünk be (édesapám telefonjáról az enyémre volt átirányítva a hívás, ha valamiért ő nem elérhető). Szívleállásról és sikeres újraélesztésről tájékoztattak. Otthagytam a melót, édesapám nem dolgozott, felvettem és elindultunk. Mikor odaértünk, már az intenzív osztályra irányítottak minket. A kezelőorvosa már várt minket ott. Tüdőembóliát, mint műtéti szövődményt említett, (utólag visszagondolva) túl sokszor említette, hogy mindent megtettek. Az állapotára hivatkozva nem engedtek be minket az egy órás látogatási idő alatt, majd "kialkudtunk" 5 percet. 2 embernek. Ezt édesapám és húgom (időközben megérkezve) vette igénybe. Biztosítottak minket, hogy stabil az állapota és figyelnek mindenre.

Haza indultunk. Hazaérkezést követően (30 perc) egy sms-t kaptam, hogy "mihamarabb hívja a ******** számot a ****** melléken hozzátartozója egészségi állapota ügyében".

Ezt megtettem. Édesanyám haláláról tájékoztatott egy orvos.

bocsánat, mégsem lett rövid.


Szóval arra lennék kíváncsi, hogy a "jóisten" úgy gondolta, hogy 45 évesen elvesz egy szerető anyát egy családtól, vagy hiba(ák) vezettek ide?


Mi kell ahhoz, hogy erre fényt deríthessek és milyen dokumentációt kérhetek ki a kórháztól?

Hogyan deríthető ki az, hogy pl elfelejtettek heparint adni, de az a papíron mégis szerepel?


Vagy nyeljem be ezt, mert nem lehet semmit tenni?

A választ előre is köszönöm!!!


2016. márc. 25. 23:40
 1/3 A kérdező kommentje:

kihagytam:

Az igazság a lényeg. szóval, hogy édesanyám "küzdött" csak nem adták meg neki a lehetőséget, vagy ez mindenképp bekövetkezett volna?

A pénz nem érdekel, az nem hozza vissza, csak azt szeretném tudni, hogy életben maradhatott volna, ha...

2016. márc. 25. 23:47
 2/3 lewega ***** válasza:
Én, mint laikus úgy gondolom, hogy tégy feljelentést a rendőrségen, vagy fogadj fel ügyvédet.
2016. márc. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Orvoszakértői vélemény mindenképpen kelleni fog ami nem olcsó. 200-300 ezer forint körül vanés az ügyvédi díj sem olcsó. Kérhetsz kirendelt védőt is ami ingyenes, viszont általában annyit is érnek..
2016. ápr. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!