Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem ellentmondásos a tiltott...

Nem ellentmondásos a tiltott önkényuralmi jelképek használatára vonatkozó törvény, a holokauszt és a kommunista bűnök tagadására vonatkozó törvény és a szólás szabadság, illetve a szabad vélemény nyilvánítás joga?

Figyelt kérdés

ELŐRE LESZÖGEZEM, NEM VAGYOK SEM RASSZISTA, SEM ANTISZEMITA, STB.

Csak jogi szempontból érdekel a dolog.


Elméletileg én szabadom elmondhatom a véleményem. Még akkor is, ha ez másnak nem tetszik. Ezt mindaddig megtehetem, amíg mást nem becsmérelek / járatok le.


Ellenben én nem tagadhatom le a holokausztot ( teszem azt, nem több millió ártatlant öltek meg szerintem, csupán "pár" százezret ), nem tagadhatom le a kommunista bűnöket. Nem lengethetek horogkeresztes zászlót, sarló-kalapácsos zászlót, szálasi zászlót, nem viselhetek birodalmi sas jelvényt, stb-t.


Ez nem ellentmondásos? Ha én raszista lennék - márpedig lehetek, mert ezt nem szabályozza törvény ( ha szabályozná, akkor meg alkotmány ellenes lenne ) - akkor ezeket mondanám / hordanám. És ebben korlátoz a kormány ( merthogy törvény tiltja ). Ez nem alkotmány ellenes így? És még ráadásul eléggé ellentmondásos, nemde?


2016. márc. 30. 23:35
 1/8 anonim válasza:
96%
Azt a mondatokat kiegészítését, hogy "amíg mást nem becsmérelek/járatok le" azzal, hogy amíg félelmet nem keltesz másokban.
2016. márc. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tessék a 2013-as Alkotmány Bíróság határozata-e kérdésben.

[link]

2016. márc. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*pontosítva Alkotmánybíróság és "határozata-e " helyett "határozata e"
2016. márc. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%

Bennem félelmet kelt a Dávid-csillag, mert a dédnagyapámat halálra késelte egy Dávid-csillagot viselő zsidó.


Ezért követel, hogy szüntessék be a használatát, mert belőlem felháborodást vált ki.

2016. márc. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 tetro ***** válasza:
73%

23.56

bennem a hülyék keltenek félelmet. őket kéne leghamarabb betiltani...

2016. márc. 31. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

A szabad véleménynyilvánítás nem jelent korlátlan szabadságot (legalábbis Európában nem), ez a dolog kulcsa.


Mivel a Holokauszt-tagadással aránytalanul több sérelmet okoznál másoknak, mint amennyi társadalmi haszna lenne az embereknek a te véleménynyilvánítási szabadságod gyakorlásából, ezért tiltva van.

2016. márc. 31. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
19%

Nevetséges ez a "törvény".

Azt hittem, hogy '89-ben rendszert váltottunk, közben meg csak módszert.

Rákosi Mátyás elégedett lenne, ha látná, milyen jó tanoncai vannak még ma is.

2016. márc. 31. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Andizsuzsi ***** válasza:
80%

Nem.

"Ellenben én nem tagadhatom le a holokausztot ( teszem azt, nem több millió ártatlant öltek meg szerintem, csupán "pár" százezret )"



Nyugodtan tagadhatod. Kutathatsz a témában, hozhatsz nyilvánosságra tudományos cikket, folytathatsz megfelelő helyeken tudományos vitát róla.


"Nem lengethetek horogkeresztes zászlót, sarló-kalapácsos zászlót, szálasi zászlót, nem viselhetek birodalmi sas jelvényt, stb-t."

Nem, mert ezzel félelmet kelthetsz emberekben, és a félelemkeltés nem egyenlő a véleménynyilvánítással.

2016. márc. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!