Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A végrehajtás eredményességét...

A végrehajtás eredményességét akadályozó magatartásnak minősül, ha új bankszámlát nyitok és oda érkezik a bevételem?

Figyelt kérdés
a végrehajtást foganatosító bíróság 500 000 Ft-ig terjedő rendbírsággal sújtja az adóst vagy a végrehajtási eljárásban közreműködésre kötelezett személyt, szervezetet, ha a végrehajtásból eredő, jogszabályban foglalt kötelezettségének nem tesz eleget, vagy a végrehajtást végző hatóság intézkedésének eredményességét akadályozó magatartást tanúsít.

2016. ápr. 1. 12:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Kérd meg a munkáltatódat, hogy feketén foglalkoztasson, zsebből zsebbe.
2016. ápr. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

vállalkozó vagyok

az eredeti számlám inkasszálták

2016. ápr. 1. 13:02
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Igen,ha ezt nem jelented a végrehajtónak.
2016. ápr. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
23%
Akkor ne jelentsd be sehol a bevételed. Tuti valahogy meg lehet oldani.
2016. ápr. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az esetleg nem opció, hogy cigánykodás helyett kifizesd a tartozásodat?
2016. ápr. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Már hogy lenne opció?:D Nem látod, hogy írta "vállalkozó" ?:D
2016. ápr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy tönkremenne és ellehetetlenülne a kérdező, ha kifizetné? Elméletileg a végrehajtásnak nem szabadna veszélyeztetnie a megélhetését, munkáját viszont tisztelettel kérdezem, hogy egy vállalkozás hogy működjön, ha a bankszámlájáról minden beérkező pénzt elvesznek? Így egy nap alatt tönkremehet. Tisztában vagyok vele, hogy a bíróságot, végrehajtót ez nagy eséllyel nem érdekli.


Ha az ő vállalkozása pl. 3 teherautóval fuvarozna és úgy tudná elérni az önfenntartáshoz szükséges gazdaságosságot, akkor azzal is tönkreteszik, ha egy teherautóját elveszik a háromból.


Ha van esély részletekben kifizetni a bíróság által megfizetni rendelt összeget, akkor keresd fel a végrehajtót és próbálj egy ésszerű részletfizetésben megegyezni. Vannak normálisak, emberségesek köztük, bár nem ez a legjellemzőbb. Vannak akikről írnak a neten is.


Ha esély sincs arra, hogy kifizesd, akkor ennek a vállalkozásnak búcsút mondhatsz, más megoldást kell keresned.

2016. ápr. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hogy a kérdésre is válaszoljak: igen annak és a vállalkozásod nem is nyithat bankszámlát anélkül, hogy a hatóságok ne tudnának róla automatikusan, tehát pár hét alatt azon is inkasszó lesz.
2016. ápr. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

# 7

A nagy okfejtés közepette arra nem tértél ki, hogy esetleg nem kéne adósságot gyártani, mindenkit szépen ki kéne fizetni, és akkor nem lenne végrehajtás.

Értem én, hogy marha nehéz helyzetben van egy vállalkozás, ha már végrehajtás indult ellene. De ez igaz lehet bárkire (szerintem a munkabérből 33-50%-os letiltás is nagy érvágás egy átlagos magánszemélynek). A végrehajtás nem arról szól, hogy örömet okozzunk. Az a végső eszköz arra, hogy akinek tartoznak, a pénzéhez jusson, teljesen jogosan. Ez nem jófejkedésről szól, gondolom te is ki lennél akadva, ha valaki nem fizetné vissza, amit kölcsönadtál neki, nem fizetné ki a munkadíjadat, vagy a munkabéredet.

Egy vállalkozásnál még jobban illik figyelni az ilyesmire. Aki nem fizetőképes, annak meg minek vállalkozás? Rengetegen tudnak működni úgy is, hogy nem tartoznak fűnek-fának. Ahol én dolgozom, egy kis magyar vállalkozás, ott is nehéz hónapok voltak a múlt évben, nem ment jól a szekér, aztán mégis mindenkit kifizettek.

2016. ápr. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Tudtommal a vállalkozásoknak, cégeknek bankszámla bejelentési kötelezettségük van.


Mivel bíróságot írtál, ezért gondolom, valamelyik szállítód, dolgozód, vagy hiteleződ perelt be fizetés elmulasztása miatt.

Azzal egyezkedj, hogy mikor, milyen részletekben tudod kifizetni a tartozásod. Mert ugye ki akarod fizetni?

2016. ápr. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!