Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Névváltoztatás után 30napon...

Névváltoztatás után 30napon túl érvényüket veszítik a régi iratok. Ezt hogy kell érteni? Nem utazhatok az útlevelemmel az egy hónap lejártával?

Figyelt kérdés
Külföldön élek,nem tudok csak úgy hazarohanni,elintézni.Februárban indult az eljárás,tegnap kaptam a levelet a változásról.Legközelebb augusztusban megyünk haza,de május 5én elutaznánk Spanyolországba.El tudok utazni a régi útlevelemmel és nevemmel?Haza tudok majd menni?Köszönöm.

2016. ápr. 2. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha 30napig érvényes a régi, akkor az április végén lejár, nem használható a személy azonosítására.
2016. ápr. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben,az anyakönyvvezető ezt mondta.De ha én felszállok Londonban egy járatra a régi nevemre szóló repjeggyel és a régi nevemre szóló útlevelemmel,ami 2020ig érvényes,akkor a reptéren kibukik,hogy azt a magyar hatóságok érvénytelenítették?
2016. ápr. 2. 19:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért ne ellenőriznék az útleveledet? Természetesen látják, ha már nem érvényes.
2016. ápr. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2020ig lenne érvényes.A fantasztikus magyar bürokrácia miatt érvényét veszti a kinttartózkodásom kellős közepén.A reptéren azt látják,hogy érvényes 2020ig vagy azt is,hogy a magyar rendszerben már érvénytelen?Mert speciel erre a kérdésre senki sem tud választ adni...a hivatalnokok sem.Viszont itt rengeteg kommentben olvasom,hogy vígan utazgattak sokan a leánykori neves útlevelükkel,ezért vannak kétségeim.Ezért írtam ide,hátha valakinek tapasztalata van.
2016. ápr. 3. 16:59
 5/8 anonim válasza:
Persze, a magyar hatosag a hulye, hogy beadtal egy nevvaltoztatasi kervenyt de annak mar nem, hogy ha jogerore emelkedik mit kell csinalni. Elmondom, hogy a vilagon barhol ez igy mukodik. Ha Kiss Jozsi voltal, es Nagy Endre lettel a jogerore emelkedes utan koteles vagy azt hasznalni amit kertel. Nem is ertem, hogy miert akarnad magad egy olyan okmannyal igazolni ami mar nem a nevedre szol. A hatosagnak meg mi koze van a te privat eletedre, hogy te epp mi miatt vagy ki miatt vagy kulfoldon. Egyeni szocproblema.
2016. ápr. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kosz a segitseget.Amugy igen,a magyar hatosag a hulye,mert sehol sem tudtak valaszt adni nekem,hogy mikortol szamoljak a 30 napot,mikor vegul kertem,hogy masoljak be az adott rendeletet vagy jogszabalyt,akkor meg felorara eltuntek a chatbol,aztan kozoltek,hogy nincs ilyen.A konzulatus pedig kozolte,hogy az utlevelemet hasznalhatom,mig le nem jar,nem szamit,hogy regi vagy az uj nevem van benne.Szoval nem ertem,hogy ha segiteni nem tudsz,hulyeseget minek irsz?
2016. ápr. 10. 15:20
 7/8 anonim válasza:

itt egyedul max te vagy a hulye. semmilyen jogszabaly nem kell erre. most valtoztattam nevet, minden levan irva pontosan az interneten errol, a hivatalos oldalon

en is onnan tajekozodtam


45 nap az elbiralasi ido maximum, de altalaban elobb megkapod. megkapod a levelet, abba le van irva, hogy mikor emelkedik jogerore. miutan jogerore emelkedik, kotelesseged uj a szemelyes irataidat ujra csinaltatni.

mit nem lehet ezen erteni? mi koze van egyaltalan a hatosagnak ahhoz, hogy te kulfoldre mentel? ez a szabaly. bekell tartani. ha mindenki nevet valtoztatni es utana ugyan ugy a regi papirjaoival akarna magat igazolni, tok kaosz lenne. amugy meg, ha szemelyi adataidba valtozas van, bevonasra kerul a regi. meg akkor is ha nalad van. ugyanis a rajta levo azonosito szamokat "fiktivaljak" egyszoval igen, tobb, mint valoszinu, hogy kiszurjak, hogy az aki valojaban te vagy mar nem te vagy.

2016. ápr. 11. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 andreas junior válasza:
Sziasztok....lenne egy kerdesem a temaval kapcsolatosan. En megvaltoztattam a nevemet aprilis 13.-an, itt Hollandiaban. Kerdesem az lenne,hogy mennyi az az ido mire kezhez kapom az uj szuletesit? Az utlevelem lejar oktoberben nem gond itt Hagaban meg tudom csinalni. Szal mennyi az az ido mire hivatalosan is megvaltozott a nevem, es az uj utlevelben fel fog tunni a regi nevem??
2016. ápr. 16. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!