Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 25 éve nevemre vett ingatlanon...

Zsuzsanna25 kérdése:

25 éve nevemre vett ingatlanon áram tartozás szüleim által. Most átiratva, miként tudom elkerülni a tartozás kifizetését, amit nem én csináltam. Áramszolgáltató közölte, öröklöm a tartozást. Igaz lehet-ez?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 3. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, ha elfogadod az örökséget, akkor a tartozás is öröklődik. Fizesd ki, mert csak kapod rá a késedelmi kamatot és mégtöbb lesz.
2016. ápr. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ingatlan 25 év után most lett nevemre földhivatal által átiratva. Mivel kikapcsolták szüleim tartozása miatt az áramot, most szeretnék új szerződést kötni, de közölték, a tartozást öröklöm, ki kell fizetni. Az ügyvéd szerint ez nem így van. Szerintetek?
2016. ápr. 3. 09:19
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

A tartozást csak a pozitiv örökség mértékéig lehet örökölni.

Ha jól értem, itt a házat nem örökölted, hanem ajándékba kaptad.

Ebben az esetben - ha nincs más pozitív örökség -, csak a tartozást nem lehet örökölni.

2016. ápr. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem is öröklöd a tartozást. Ha valaki a mondjunk házat vesz, akkor érdemes a tehermentességről számlákat kérni, mert különben tartozással együtt veszed meg a házat. Hacsak nincs abban a dokumentumban, ami alapján örököltél (ajándékozási szerződés?) olyan,hogy a szüleid tehermentesen adják át neked az ingatlant, akkor neked kell rendezni a számlákat.
2016. ápr. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

"kikapcsolták szüleim tartozása miatt az áramot, most szeretnék új szerződést kötni, de közölték ..., ki kell fizetni."


Igen, ez a szokás, hogy a szolgáltatók csak úgy engedik egy ingatlan újbóli hálózatra kötését, hogy a korábbi tartozások kiegyenlítését kérik. Ez törvényes.

2016. ápr. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Öröklöd. Ezt hagyatéki tartozásnak nevezik.

[link]


Az örökös az örökrésze erejéig felel a hagyatéki tartozásokért, itt 100%-ban a tiéd, így 100%-ban a hagyatéki tartozás is.


(((Ilyenkor szokták a szomszédból hozni külön órával- néhol mérővel az áramot amíg nem rendezik a tartozást. Így lehet havi törlesztéssel is törleszteni, br ezt egyéb esetben is megengedik)))


Mi alapján mondta az ügyvéd a nem felelést?

Van külön szerződés, vagy mi?

2016. ápr. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
23 évvel ezelőtt vettük a házat az én pénzemen, és nevemre. Én sosem laktam ott. A ház anno nem került a földhivatalban átíratásra, maradt a régi eladók nevén. Nagy összegű áram tartozást halmoztak fel, és nem fizettek ki a szüleim, ami miatt kikapcsolták az áramot 2010-ben. Nemrég rendeztem a tulajdon viszonyokat, nevemre került az ingatlan. Szeretnék előrefizetős mérőt rendelni az EMASz-tól, de a tartozás kifizetését követelik. A régi mérő, amin a tartozás van, édesanyám férje nevén van, aki már meghalt. Ilyen feltételek mellett kin követelhető a tartozás? Nem örököltem az ingatlant, hanem vettem.. a tartozást egy már meghalt személy halmozta fel, az ügyvéd ezért mondta, nekem nem kell más tartozását kifizetni. Felújítanánk a házat, nem tudjuk a munkálatokat végezni áram hiányában.
2016. ápr. 13. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!