Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha webáruházban (eDigital)...

Ha webáruházban (eDigital) vásároltam de nem internetes rendeléssel, hanem bementem a boltba és megvettem, az internetes vásárlásnak számít?

Figyelt kérdés
Először kellett fizetnem és csak utána adták oda a terméket. Tehát nem tudtam előtte átnézni. Mikor hazaértem és kibontottam láttam, hogy a termék használt. Ha ez internetes vásárlásnak minősül, akkor 8 napon belül ok nélkül elállhatok a vásárlástól. Ha nem, akkor milyen opcióim vannak? Egyébként a termékkel látszólag nincs probléma, (kivéve hogy az aksi 80%-on van, tehát valaki már legalább egy hónapig használta), viszont én új terméket akarok hiszen azért fizettem.

2016. ápr. 3. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Boltban voltal bent, ott valasztottal, ott fizettel, nem internetes vasarlas.
2016. ápr. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha interneten rendelted bolti átvétellel, akkor 14 napon belül elállhatsz a vásárlástól.


Ha bementél a boltba, ott mondtad az eladónak, hogy szeretnél egy x készüléket, akkor nem internetes vásárlás.

2016. ápr. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem internetes vásárlás.

Ha megvan a blokkja, visszaviheted, 3 napig kötelesek visszavenni (és visszaadni a vételárat).

2016. ápr. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Internetes vásárlásnak minősül, és a 3 napos visszavétel már NINCS. Ezer éve. 3 napos _CSERE_ van.
2016. ápr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Na, de a kérdező is megzavar. Ha nem interentes rendeléssel történt, akkor nem webáruházban vásároltál, hanem boltban... szóval #2-es a tuti.
2016. ápr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Csak abból gondolod, hogy használt, hogy 80%-on van az akku?
2016. ápr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tehát így történt a vásárlás:

1) bementem és mondtam, hogy mit kérek

2) elkérték a nevem, címem

3) fizettem

4) megkaptam a terméket



Tehát olyan, mintha online rendeltem volna és átvettem volna miután fizettem. Nem volt lehetőségem a terméket megszemlélni fizetés előtt.


Nem csak az aksi miatt tudom hogy használt. Látszott a csomagoláson is, illetve a terméken sem volt védőfólia, mert azt már valaki korábban eltávolította.

2016. ápr. 3. 15:55
 8/10 anonim ***** válasza:
Itt teljesen mindegy, hogy hogy vásároltad, hibás teljesítésről van szó, akárhogyan vetted. Ha te nem használt terméket vettél, nem adhat el használt terméket. Vissza kell vinni, és közölni, hogy csessze meg.
2016. ápr. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

# 7/8 Időpont ma 15:55


"Tehát így történt a vásárlás:

1) bementem és mondtam, hogy mit kérek

2) elkérték a nevem, címem

3) fizettem

4) megkaptam a terméket


Tehát olyan, mintha online rendeltem volna és átvettem volna miután fizettem."


Ez bolti vásárlás, egyáltalán nem olyan, mintha online rendelted volna. Lévén, nem online rendelted. Ott a boltban gond nélkül megnézhetted volna, miután megkaptad a terméket.


Ettől függetlenül ez hibás teljesítésnek minősül, 3 nyitvatartási napon belül cserélniük köteles.

2016. ápr. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na de hogy tudom bizonyítani, hogy valóban használt volt a termék?
2016. ápr. 3. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!