Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben lehet valamit...

Ilyen esetben lehet valamit tenni a földhivatalnál?

Figyelt kérdés

Édesapám vett egy telket a féltestvérem nevére, magának holtig tartó haszonélvezeti joggal. Utána ismerkedett meg édesanyámmal, és születtem meg én. A szüleim művelték, de nem foglalkozottak a telek tulajdonjogával. 2000. augusztus 21-én édesapám hirtelen meghalt. Akkor édesanyám megegyezett a féltestvéremmel, hogy csereszerződéssel a bátyám megkapja a kocsit, mi meg a telket.

A szerződést 2001. március 21-én kötötték meg, és utána kérelmet nyújtottak be a tulajdonjog begyezéshez. Az akkori ügyintéző egy hisztis nőszemély volt, aki mindenféle hülye indokkal visszamondta (mondván édesanyám ki akar semmizni, holott fele-fele arányban lett miénk a telek, csak akkor még kiskorú voltam, és a bátyám sem akart perelni).

Végül 2002. március 8-án jegyezte csak be a tulajdonjogot.

Most annyi problémánk lenne, hogy el szeretnénk adni a telket, de csak 15 év után adómentes, így most még 300 ezret fizetnünk kéne, holott a csereszerződés szerint már meglenne a 15 év, csak a földhivatalos nő kavart 1 évig. Ilyenkor lehet valamit tenni?


2016. ápr. 4. 20:42
 1/2 anonim ***** válasza:

"Ilyenkor lehet valamit tenni?"


Nem. Mégis mit lehetne?

15 évig jó volt így?

Mivel bizonyítanád az igazadat 15 év múltán?

2016. ápr. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
"A földhivatalos nő" gondolom jogszabályok alapján hozta meg a döntését, nem pedig "be akart kavarni" nektek. Ha 15 év után adómentes akkor meg kell várni a 15 évet, ennyi..
2016. ápr. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!