Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » SÜRGŐS! Halott külföldi...

SÜRGŐS! Halott külföldi rokon; igaz vagy sem?

Figyelt kérdés
A napokban kaptam egy e-mailt, amit egy valós ügyvéd irt. Az állt benne, hogy a 2010-es benini árvízben elhunyt egy állítólagos rokonunk ( róla nem találtam infót, de az árvíz es a halál esetek igazak) es dollár milliós vagyona van. Megemlített benne egy oryx(?) nevű olajcéget ahol az állítólagos rokon dolgozott. Nos en arra lennék kiváncsi hogy ennek a dolognak hol lehet utána járni hogy igaz-e vagy sem. Állítólag vannak távoli rokonaink külföldön de nem ismerjük őket. Milyen intézménynél lehetne érdeklődni?

2016. ápr. 7. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Keress már rá Googlen, hogy kenyai/nigériai átverés...

Ez egy kamu szar, mindjárt kaptok újabb értesítést, hogy utalják neked a milliókat, de előbb küldj át 1-2 ezer eurót ügyvédre, bankkezelési díjra, kutyafülére. Nem hiszem el, hogy még mindig be lehet palizni embereket, ez minimum 20 éves kamu. Csisztu Zsuzsát is így húzták le.

2016. ápr. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvéd nem email-ben fog megkeresni, hanem valós lakcímeden levélben, saját pecsétjével, esetleg a nagykövetség vagy konzulátus útján.
2016. ápr. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Postai levélben keresnének ilyenkor meg, az e-mail címek nincsenek nyilvántartva.
2016. ápr. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy valós ügyvéd? És honnan a fenéből jutott volna a te emailcímedhez? És mért élnének rokonaid pont fekete-Afrikában? Egyébként az oryx "Az Oryx a párosujjú patások (Artiodactyla) rendjébe, ezen belül a tülkösszarvúak (Bovidae) családjába, azon belül pedig a lóantilopformák (Hippotraginae) alcsaládja tartozó nem, mely viszonylag nagy testű antilopfajokat tömörít." Olajcégről nem szól az internet.
2016. ápr. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

De mit akar tul.képpen?

Nehogy elhidd/válaszolj

2016. ápr. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jajjj... Dehogy válaszolok... Csak kiváncsi voltam hogy van-e benne valami de eleve éreztem hogy nem valos
2016. ápr. 7. 20:35
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]


Én múltkor sms-t kaptam valami külföldi számról, hogy segítsek már kimenekíteni az országból pár milliárdot :D Ne is válaszolj.

2016. ápr. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez már régen lejárt lemez, én valamikor 2007 körül kaptam az első ilyen emailt. Név szerinti rokon, Barrister Mr. W. értesítése, hogy örököltem 1 millió dollárt, de ugye ki kellene fizetni az illetéket.

Ez úgy hívják, hogy "NIGÉRIAI csalás". Okos diplomás fekete becsapni gazdag buta fehért! Egy szó sem igaz belőle, nincs se rokon, se millió dolláros örökség. Ezzel csaptak be különben évekkel ezelőtt hírességeket is! Spam, állítsd be rá a szűrőt és eszedbe ne jusson válaszolni rá.

2016. ápr. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!