Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Videoklip készítéséhez kell e...

Videoklip készítéséhez kell e forgatási engedély, ha a saját kollégiumi szobámban vagy az albérletem szobájában készítem?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok azzal, hogy ez egy idióta kérdés, szóval nem kell mondani, de tényleg érdekel a válasz, érdekel, hogy mi a törvény. Szóval szükséges lenne e pl a kolesz tulajdonosától, vagy az albérlet esetében a főbérlőtől engedélyt kérni akkor, ha mozgóképet készítek, és azt a netre feltöltöm, vagyis nyilvánosságra hozom?

2016. ápr. 12. 01:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Lakótársak engedélye, meg azoké, akik látszódnak.
2016. ápr. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 San Bernardo válasza:

Akik megjelennek rajta, az övék kell. Ha véletlenül van a kolesznak saját belső házirendje, alapszabálya, akkor azt is érdemes elolvasni, figyelembe venni.


Nem hiszem, hogy bármi gond lenne. A gondok abból fakadnak ha más személyt vagy más személy magántulajdonát képző dolgokat filmezel le, amiket ő nem akar esetleg, nem filmezheted engedély nélkül pl. meztelenül, sem a Kalasnyikov-gyűjteményét... (magánélethez való jog sérelme)

....Normális esetben nem gond.

2016. ápr. 13. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!