Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tartozom a T-mobile-nak...

Tartozom a T-mobile-nak 160ezerrel. Ők 331ezret követelnek. Jogos ez? Felkerülhetek a KHR-rendszerébe ez miatt? Ha igen mennyi időn belül?

Figyelt kérdés

Van 3 telefon-előfizetésem és egy internet-előfizetésem valamint egy laptop részletfizetésem a T-mobile-nál. Ebből csak az internet, és egy telefon-előfizetés hűségnyilatkozatos. Sajnos 3 csekket nem tudtam befizetni, mivel elküldtek a munkahelyemről, és ugye egybe jön az összes számla. De a laptop részlete külön jön, amit fizettem, mivel csak 4000 ft-ról van szó. Az össz. tartozásom 160ezer Ft. Erre jött egy levél, hogy fizessek be 331ezer Ft-ot. Hogy lett ennyi? Most ha minden igaz lesz annyi pénzem, hogy a tartozást befizessem. (160ezret) De a többit nem szeretném, mert nem tartom reálisnak. Kérdésem az lenne, hogy követelhet ennyit??? Ha csak az adott tartozást fizetem be, és elfaxolom a bizonylatot, akkor piszkálhatnak? Még nem adták át magán behajtó cégnek, a T-mobile-tól jött a levél. Mikortól kerülhetek fel a KHR-rendszerébe?


A válaszokat előre is köszönöm.

Krisztina


2010. ápr. 6. 12:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Jogosnak jogos mert vannak költségeik ezzel ezért minden bíróság nekik adna igzat. De ők hajlamosak túlrabolni maguk ezért javaslom ha csak teheted ne fizuzz loptak ők már itt eleget. Ezt egyszer velem is eljátszották. Van a neveden ingatlan vagy autó és van bejelentett munkahelyed?
2010. ápr. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

A szerződés mellékletei, amik nem "apróbetűsek", de így szidják a szolgáltatókat:

(amik rád vonatkozhatnak)


Amennyiben az Előfizető több Előfizetői (SIM) Kártyával rendelkezik (és/vagy Számlafizetőként van megjelölve Előfizetői

Szerződésekben), és bármelyik Előfizetői Szerződés feltételeit megszegi, abban az esetben a Szolgáltató jogosult az alkalmazott

szankciót az Előfizető összes Előfizetői (SIM) Kártyájával igénybe vehető összes szolgáltatásra azonnali hatállyal kiterjeszteni.


Abban az esetben, ha az Előfizető a Szolgáltató rendszeréhez belépési kedvezmény felhasználásával csatlakozik, és az Előfizetői

Szerződésben valamint a kedvezmény igénybevételéről szóló megállapodásban meghatározott feltételeket nem teljesíti, úgy az általa

igénybevett kedvezményt elveszíti és az Előfizetői szerződésben illetve a kedvezmény igénybevételéről szóló megállapodásban

meghatározott összegű kötbért, valamint részletre történt vásárlás esetén az azonnali hatállyal esedékessé váló részleteket köteles a

Szolgáltató javára azonnal befizetni. A kedvezmény igénybevételekor kötött megállapodás aláírásával létrejött tartozáselismerés az

esetleges behajtási eljárás során felhasználható.


Tehát ki kell fizetned a Laptopot és a kötbért is pluszba...

2010. ápr. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

"ne fizuzz loptak ők már itt eleget."


Így van! Ne tedd! Fogadd el az ilyen okos tanácsokat!

Majd bíróságra viszik és nézhetsz, mert aláírtad hogy:

"A kedvezmény igénybevételekor kötött megállapodás aláírásával létrejött tartozáselismerés az

esetleges behajtási eljárás során felhasználható"


Nem kell ahhoz ingatlan vagy bármiféle vagyontárgy, hogy tiltsák majd a fizetésed.

2010. ápr. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Azért kérdeztem van e munkahelye. Mert ha nincs ilyen esetben én szereztem egy hajléktalan igazolványt BPn és lecumizhattak :D
2010. ápr. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Le is pontozom az ilyen jogoskodókat!
2010. ápr. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"Le is pontozom..."


Pontozd, de szerintem a kérdés a "Törvények, jog" részbe került és erre is vonatkozott, hogy jogos-e. Korrekt válasz volt, de a tied meg annyira nem, hogy "hogyan kerüljük el a fizetést".


Nekem már tartoztak úgy, hogy nem volt vagyona az adósnak és ez csak a tárgyalás után derült ki, hogy az ő nevén semmi sincs. Ott én szívtam...

2 évvel később viszont ő.

Elvált a feleségétől és korrektül osztoztak, csak arra nem számított, hogy erről tudok és lobogtattam a bírósági végzésemet. Köszönet a feleségnek.


Ja! És nem kerülhetsz fel ily módon KHR-re:

[link]

2010. ápr. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Autóm van(és az én nevemen), de mivel hiteles, gondolom még igencsak a bank tulajdonát képezni, tehát arra nem terhelhet. Legalábbis remélem jól gondolom.

Nincs bejelentett munkahelyem, regisztrált álláskereső vagyok, és 26ezer forintos álláskeresési 'segélyt' kapok.

Ezért is nem fizettem, inkább a kocsit törlesztem...

a lényeg, hogy ki fogom fizetni egyben a tartozást, csak lehet hogy még 1 hónap eltelik, mire meglesz rá a pénzem.

Volt már hasonló eset a családban, akkor telefon volt részletre, (ami már teljesen ki volt fizetve!!!) szintén számla-elcsúszás, 70ezer. Akkor is dupla összeget követeltek, ki lett fizetve a 70 ezer, és utána békén hagyták az illetőt. Azért gondoltam, hogy a tartozást természetesen elismerem, és rendezem, de többet nem tudok és bevallom nem is akarok fizetni. Egyébként ezt a munkanélküliségből adódó problémát leszámítva 4 éve hűséges platina+aranykártyás előfizetőjük vagyok, még soha sem csúsztam el, és nagyon szégyenlem. :(

Persze ez őket nem érdekli, ezt csak a magam megnyugvása miatt írtam le. Akkor KHR-re nem kerülhetek?

2010. ápr. 6. 13:22
 8/15 anonim ***** válasza:
De korrekt volt a válaszom utolsó. Egy mondatban leírtam neki hogy jogos. Csak te ezt nem látod be mert elvakult vagy.
2010. ápr. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
No figyelj most rám kedves Krisztina. Ha azt a 160ezer forintot amit sikerült összegyűjtened most befizeted akkor már semmi baj sem érhet. A fennmaradó összegre már kérhetsz részletfizetést is. Jogilag innentől már jóhiszemű, fizetésképtelen adósnak minősülsz és nem tudnak veled mit csinálni. Szépen törlesztgeteg majd apránként ahogy megállapodsz velük. Perelni behejtani nem tudnak ebben az esetben és semmilyen bíróság nem is adna nekik igazat. szal ekkor már nincs mitől félned. Fizesd azt be és kérj részletfizut.
2010. ápr. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Arra kérdésre pedig, hogy hogy lett ennyi:

Ők ilyenkor számolnak rá kezelési ésatöbbi ilyen olyan költségeket, késedelmi kamatot esetenként büntetőkamatot stb. Ezt én itt nem tudom neked felsorolni majd tételes számlát fogsz tőlük kapni amin szerepel majd forintra lebontva mit hová számláztak. abból fogsz erre választ kapni miért é hogyan lett annyi.

2010. ápr. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!