Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Drónnal be szabad repülni...

Drónnal be szabad repülni magánházak udvaraiba vagy azok fölé? Ha nem, akkor mennyire lehet megközelíteni őket? Milyen szabályok vonatkoznak magánházak légtereire?

Figyelt kérdés
Pl. tegyük fel, hogy valakinek az udvaráról fotót akarok csinálni. Ha 200 méter magasan berepítem fölé a drónt, az birtokháborításnak számít? Vagy mi az a magasság, amitől nem számít annak? Mik az erre vonatkozó szabályok jelenleg? Mi történne, ha, teszem azt, Orbán Viktor háza fölé berepítenék egy drónt? Mennyire veszélyesek egyáltalán a drónok? Nem alkalmasak merényletek végrehajtására? Hogy lehet, hogy bárki csak úgy vehet egyet?
2016. ápr. 14. 22:19
 1/8 Gugu Gabor ***** válasza:

Úgy lehet vásáriolni, hogy viszonylag új dolog és a törvényalkotóknak fogalmuk sincs arról. hogy hogyan viszonyuljanak a kérdéshez.

[link]

2016. ápr. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, sejtettem, hogy ez a helyzet. Az az igazság, hogy meglep, hogy mindeddig nem történt az ilyen eszközökkel visszaélés, mert, ha belegondoltok, baromira alkalmas rá. Bárki rákötözhet valami gyújtószerkezetet és célbajuttathatja tetszőleges távolságról, de elég csak nekiirányítani valakinek, a propellerek már önmagában is veszélyesek. Na meg, eleve az, hogy légifelvételeket lehet készíteni távolról. Pl. nem tudom, ha egy politikust akarnék vele megfigyelni, milyen eszközökkel akadályoznák meg. Lelőni nem tudják, követni meg hogy követik, ha mondjuk 1 kilométerrel odébbról, egy erdőből irányítom?
2016. ápr. 14. 22:46
 3/8 Gugu Gabor ***** válasza:

Az hogy te 1 km-ről irányítod az azért nem a 40 ezer forintos kategória.

(egyébként a legnagyobb hátránya ezeknek a cuccoknak hogy irtózatosan kicsit a terhelhetőségük. (természetesen a megfelelő körülmények között meg lehet vele ölni egy embert, bár a tipikus játélk kategóriával szerintem inkább csak súlyos sérülést okozni) de ne úgy képzeld el hogy egy házat felrobbantasz vele.

2016. ápr. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nyaron voltak ilyen hirek, vmelyik nyugati orszag (franciak talan) eromuve folott repkedtek "azonositatlan" dronok.


Serulest pedig a megveheto dronokkal eleg nehez okozni - a sulycsokkentes miatt nem masszivak, sem nem terhelhetoek nagyon tul.

2016. ápr. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bizonyos magasság alatt magánlaksértés. Ha meg képet is készítesz, akkor az is plusz bűncselekmény.

Én például meztelenül szoktam napozni a kertemben, és ha valaki lefotózna, akkor igencsak mérges lennék rá.

Valóban nincs szabályozva ez a kérdés, szükség lenne megfelelő törvényekre.

OV háza viszont más, az más megítélés alá esik.

2016. ápr. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Milyen megítélés alá esik?
2016. ápr. 18. 17:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Kiemelt biztonságú terület, még az utcába sem mehetsz be engedély nélkül.
2016. ápr. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem? És ahhoz mit szólsz, hogy múltkor a háza előtt mentem el kocsival? Arra jártam, úgyhogy kíváncsiságból megnéztem, hol lakik. Senki nem állított meg, mindössze az őrbódéból jött ki egy őr. De mindezek ellenére bárki bemehet az utcába.
2016. ápr. 19. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!