Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha tudom a jelszavat, és úgy...

Ha tudom a jelszavat, és úgy lépek be, az feltörés?

Figyelt kérdés

Az exbarátnőm még régebben megadta a facebook jelszavát nekem, én pedig azóta tudom, és be szoktam lépni a fiókjába, csak hogy megnézzem, mit csinál. Gondoltam, mikor szakítottunk, hogy megváltoztatja, de nem tette :D

Ez feltörésnek számít? Bűncselekmény? Ha igen, miért?



2016. ápr. 17. 22:58
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Baromira nem.

Feltörés az, amikor egy rendszernek a védelmét kijátszod, és ennek segítségével tudsz ileltéktelenül belépni.

De attól, hogy nem feltörés, még bűncselekmény, abban az esetben, ha ő nem járult hozzá, hogy nézegesd az üzeneteit.


422. § (1) Aki személyes adat, magántitok, gazdasági titok vagy üzleti titok jogosulatlan megismerése céljából


a) más lakását, egyéb helyiségét vagy az azokhoz tartozó bekerített helyet titokban átkutatja,


b) más lakásában, egyéb helyiségében vagy az azokhoz tartozó bekerített helyen történteket technikai eszköz alkalmazásával megfigyeli vagy rögzíti,


c) más közlést tartalmazó zárt küldeményét felbontja vagy megszerzi, és annak tartalmát technikai eszközzel rögzíti,


d) elektronikus hírközlő hálózat - ideértve az információs rendszert is - útján másnak továbbított vagy azon tárolt adatot kifürkész, és az észlelteket technikai eszközzel rögzíti,


bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2016. ápr. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nemcsak a "jelszó feltörése" az undorító dolog. Az éppoly alávaló, ha tudod a jelszavát és úgy lépsz be. A korrekt dolog az lenne részedről, ha írnál neki, hogy változtassa meg. Ekkor még talán meg is köszöni.


Másik lehetséges módszer, hogy kiírod a fb-jára, hogy "Meg fogom változtatni a jelszavamat". Aztán ha kap lájkokat, látja, hogy nem is ő írta ki. Előbb-utóbb úgyis rá fog jönni, hogy tudod a jelszavát, még ha most egy kicsit buta is.

2016. ápr. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Attól hogy nem cserélt zárat még nincs jogod bemenni a lakásába sem pld.
2016. ápr. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kovpet ***** válasza:

"Ha igen, miért?"


Ezért:

Btk 300/c

(1) Aki számítástechnikai rendszerbe a számítástechnikai rendszer védelmét szolgáló intézkedés megsértésével vagy kijátszásával jogosulatlanul belép, vagy a belépési jogosultsága kereteit túllépve, illetőleg azt megsértve bent marad, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


Plusz levéltitok megsértése is a dolog ( 224. § azt hiszem, de ez nincs meg fejből, gugli meg neked is van) :)

2016. ápr. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tomala ***** válasza:
Az előzőnek igaza van, mindössze annyit tennék hozzá, hogy a 300/C a régi Btk.-ban volt, az újban 423. §, és két év szabadságvesztés az alapeset.
2016. ápr. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kovpet ***** válasza:
Fejből írtam a paragrafust (az idézetet nyilván nem). Akkor utána kell néznem ha változott, ne mondjak hülyeséget, ha ügyfél legközelebb kérdezi. Köszi!
2016. ápr. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez szemétség, de ha én lennék az exbarátnőd, és rájönnék, direkt olyasmit csinálnék, amivel idegesítelek, hadd gondolkodj, miért teszem.
2016. ápr. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!