Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag támadható az ELTE-IK...

Jogilag támadható az ELTE-IK határozata?

Figyelt kérdés
Szerződést nem lehet egyoldalúan módosítani, ennek ellenére ők kitalálták, hogy nappali tagozaton a következő tanévtől kezdve minden előadás katalógusos legyen, és kötelező a részvétel. Nem az erkölcsi háttere érdekel a dolognak (főképp, hogy kb az országban ez az egyetlen ilyen egyetemi kar ahol ily módon köteleznek), hanem az, hogy hozhatnak-e ilyen határozatot?
2016. ápr. 23. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Hozhatnak, de brutális nagy fasszság. Mi katalógusos előadásokon alig hallunk valamit, mert rengeteg embert nem érdekli az egész egyetem, csak eljött, mert milyen sok pénzt lehet keresni infósként és végigpofázzák, filmezik stb az órát. Másod-harmad évre már javul a helyzet, de nem sokat
2016. ápr. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, abszolút nevetséges. Az előadások minősége sok esetben a trágya minőséghez közelít, és ezzel a katalógussal gyakorlatilag azt érik el, hogy az előadók tele lesznek bár diákokkal, de a nagy részük végig fogja pofázni és röhögcsélni az egészet, és aki eddig figyelt és bejárt, most majd az sem fog.
2016. ápr. 23. 13:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is brutális baromság, de ha jogilag nézzük szerintem semmilyen szerződésbe nem volt az leírva, hogy nem kötelező előadásokra járni.
2016. ápr. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És nincs semmilyen mód arra, hogy elkerülhető legyen ez a dolog?
2016. ápr. 23. 15:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerződést állambácsival kötöttél, nem az egyetemmel.


Az egyetem gond nélkül bevezethet ilyet, lévén nem szerződést módosít, hanem a szervezeti és működési szabályzatát.


Ezt a határozatot megköszönheted a hozzá nem értő kancellárnak...

2016. ápr. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!