Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az elállási jog meghosszabbodik?

Az elállási jog meghosszabbodik?

Figyelt kérdés
Interneten vettem egy terméket 04.11-én, mely a kézhezvételtől számított következő napon kiderült, hogy hibás. A terméket javításra/cserére visszajuttattam, ma 04.25-én kaptam ismét kézhez. A kérdésem a következő: az elállási jogom ezzel a javítás/csere alatt eltöltött idővel meghosszabbodik, vagy marad 14 nap?
2016. ápr. 25. 19:27
 1/2 anonim ***** válasza:

A jótállás egy szerződéses vállalás, amire alapvetően a jótállást vállaló kötelezettségvállalása (köznyelven a "garancia") rendelkezései az irányadóak. Ha a jótállás 14 napos tartamra vonatkozik, akkor az 14 nap. Nem hosszabbodik meg, nem szakad félbe, nem kezdődik előröl. Ennyi időd van arra, hogy eldöntsd élsz-e az elállási jogoddal vagy sem (persze úgy mondom ezt, hogy nem az én kezembe van a jótállási jegy, hanem a tiédbe, szóval érdemes lenne elolvasnod azt is).


Ezzel szemben a törvény is biztosítja neked a hibátlan teljesítést. Ezt kellékszavatossági igénynek nevezik. Kellékszavatosság alapján eldöntheted, hogy javítást/cserét kérsz vagy árleszállítást/elállást. Fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés esetén a fogyasztó kellékszavatossági igénye a teljesítés időpontjától számított két év alatt évül el (Ptk. 6:163. § (2) bek.).

2016. ápr. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Illetve még annyi, hogy azt is el tudom képzelni, hogy a javított termékre újabb jótállást kaptál. Ez esetben valóban lesz megint 14 napod elállni. De ez a 14 nap nem azonos az előző 14 nappal.
2016. ápr. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!