Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A házastársat Magyarországon...

A házastársat Magyarországon kötelezhetik a férje elleni tanúskodásra vagy mentesült?

Figyelt kérdés
Ezen áll vagy bukik minden.
2016. máj. 3. 20:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Tudtommal rokon ellen nem kötelező senkinek terhelő vallomást tenni.
2016. máj. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem. [link]


60. § A tanúvallomást megtagadhatja az, aki


a) az eljárás alá vont személy hozzátartozója,


b) magát vagy hozzátartozóját szabálysértés vagy bűncselekmény elkövetésével vádolná, az ezzel kapcsolatos kérdésben,

2016. máj. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Viszont az a gond, hogy én lennék a volt menyasszony. És ha most mennék hozzá, hogy ne hívjanak be? Én nagyon nem akarok ellene vallani, de hamisan tanúzni sem. Ez lenen az egyetlen kiút. Azt nem tudják, hogy csak volt menyasszony vagyok, mert tartjuk a kapcsolatot és bizonyíték van arra hogy használtam a kocsiját. (amit lefoglaltak), vannak közös új képek, tanúk akik láttak minket együtt.
2016. máj. 3. 20:40
 4/14 anonim ***** válasza:
Onnantól ha hozzámész a felesége vagy. Be behívnak, de ha az adott pillnatban már a felesége vagy, akkor megtagadhatod. Viszont megjelenni köteles vagy, illetve nem tudom van e mód az idézésre reagálva levélben megtagadni, de azt nem igazán szeretik.
2016. máj. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Vagy hozzátartozója vagy vagy nem.


Azaz házasságot kell vele kötnöd


De hamisan ne tanúzz! mert az bűncselekmény! És nagyon megütöd a bokádat ha kiderül: nyilvántartásba vétel, 300 ezer HUF büntetés. És utána hiába tanúskodsz bárki mellett nem fog neked hinni senki. Sőt ha téged vádolnak valamivel akkor sem.

2016. máj. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Milyen 300.000? Nem szabálysértés, ez bűncselekmény. És van egy felfüggesztettem. Ha bukunk akkor én is bukom. Ha 300e lenne akkor most nevetve kifizetném. Inkább az lenne a kérdés, hogy rájöhetnek-e, hogy ezért mentem-e hozzá. Az ügyvéd állítja, hogy nem lesz gond.
2016. máj. 3. 21:26
 7/14 anonim ***** válasza:

Miből derülne ez ki? Maximum ha elmondod valkinek és az továbbadja, és bizonyítani tudja. Vagy ha leírod valahová, pl. facebookra. Bár kérdés hogy mennyire mentek ti el és mennyire megy a bíróság el.

Összeköltöztök? Ha nem akkor mit mondotok hogy miért éltek külön? Miért van két címetek? Szóval nem lehet akkor gond ha tényleg kerek a történek és mindenre gondoltok.

2016. máj. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az nem az én dolgom, hogy ezt lerendezzem, ez az ügyvéd dolga. Külföldön élek és dolgozom, azért élünk külön.
2016. máj. 3. 21:43
 9/14 anonim ***** válasza:
akkor meg mi lehetne? akkor meg van az indok, én is éltem így házasságban.
2016. máj. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Jah csak ha rájönnek kb 3-5 évet kapok.
2016. máj. 3. 22:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!