Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az illegális habegy házi...

Az illegális habegy házi készítésű petárdát felrobbantok a ház teraszán, családi házas környezetben?

Figyelt kérdés
Igazából csak a hangja nagy,de az eléggé. Veszélyesnek nem mondható, mert egyedül én vagyok a közelében és van rajta gyújtózsinór úgyhogy én is el tudok menni onnan. Köszi az értelmes válaszokat.
2016. máj. 8. 17:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg már az elkészítése is az, ahogy az is, hogy az utcára viszed. A felrobbantása már csak a hab a tortán.
2016. máj. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A petárda teljesen be van tiltva!!!

Ha hülyegyerekek mégis ezzel ijesztgetik a szomszédjaikat, akkor majd a rendőrség intézkedik, és jön a bünti.

2016. máj. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem azért csinálom, hogy a szomszédokat ijesztgessem. Csak azt tesztelgetem, hogy hogyan és miből lehet a legjobbat csinálni.
2016. máj. 8. 19:29
 4/10 Gugu Gabor ***** válasza:
Elhiszem hogy csak azt tesztelgeted, de akkor is be van tiltva.
2016. máj. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor építs egy hangszigetelt dobozt is.
2016. máj. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
És ha csinálsz petárdát,rakétát,gyújtózsínórt vagy bármely más tűzijátékot mit raksz bele csak nem házilag készített robbanószert?! És az a robbanóanyag honnan van te csináltad,valaki eladta,miből csináltad?!Áruld el akkor már miből csinállod.Én elárulom már több éve foglalkozom amatőr pyrotechnikával összeraktam már különböző,rakétákat,vetőcsöveseket.Sőt jó pár 150g os óriáspetárda is elszállt már a kezem alatt pár liter benzinnel.Áruld el már pontosan mi a hatóanyag márt csak azért is kíváncsi vagyok hogy mennyire biztonságos,stabil hatóanyagot használsz.A gyújtózsínór amúgy miből van.
2016. máj. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Csak ha gyufából csinálsz petárdát felrobban a kezedben,megvakít orvoshoz mész már akkor is súlyosabb kategória mintha gyári petárdával történt volna mindez.Ahogy kiderűl hogy házilag gyártott ott már esélyes egy házkutatás.Ha teljesen legálisan lehetne petárdázni akkor is amíg legálisan vásárolt általad nem buherált gyárival történik a dolog addig minősülhet legálisnak.Ha szakértőket is bevonnak és bűnös vagy azoknak a munkáját is kifizetheted meg amik még adódnak az ügyből költségek.Egész évben lehet pl tűzijátékot legálisan vásárolni.Ha azzal a bolti legálissal megsérülsz (szabájosan,törvényesen) megsérülsz ott ellátnak és így jártál.De amint te egy rakétát házilag összeraksz ott már más a helyzet.A gyári legális de nem a házi, nem csak tűzijátékban petárdában is.Gyáriban is megvan hogy hol és mikor használhatod és az sem lehet általad buherált.
2016. máj. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha csak szilveszterkor megsérülsz egy legális tűzijátéktól már ott vizsgálják hogy szabájosan történt e.Pl a törvényileg előírt épületektől,autóktól előírt védőtávolságok stb.
2016. máj. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Csináld csak...

...és majd megnézünk a tv-híradóban, ahogyan visznek a mentőben.

2016. máj. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9 te barom meg elhiszed amit a híradóban mondanak meg írnak...

Azt bezzeg nem képesek odaírni h az a petárda krva nagy volt nem ilyen kis pirat vagy más ilyen apróság.Azt se írták oda h az ember részeg volt és direkt a kezében robbantotta.GRAT

2023. febr. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!