Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az új lakásomban idegenek...

Az új lakásomban idegenek jártak, mit tehetek? (Nem, nem olyan idegenek)

Figyelt kérdés

Újonnan vásárolt lakásomhoz olyan zárrendszer tartozik, aminek a mágneses sorszámozott kulcsait egy pesti cég, Metál-Modul Kft. gyártja (debreceni a lakás), nem lehet másolni, és minden egyes legyártott kulcsról leltár készül.


Birtokbavételkor kaptam kettő darab kulcsot, az eladó szerint ennyi is volt. Pár napja úgy hagytam el a lakást - most még felújítás miatt üresen áll-, hogy a vizet elzártam a mérőóránál, mert csöpögött az egyik csap.

Két napra rá, mikor bementem, a víz a mérőóránál meg volt nyitva. Magyarul valaki járt bent.


A közös képviselő szerint kettő kulcs készült. Hívtam a Metál-Modul Kft-t, hogy mégis hány kulcsot gyártottak a mostmár én lakásomhoz, ahol szabadkozott az ember, hogy telefonon nem is adhatna ki ilyen infót, meg írjak e-mailt ha valamit akarok. Sokperces beszéd után lekérte a kulcs sorozatszámát, lediktáltam neki, utánanézett és azt mondta, hogy 3 kulcs készült.

Mikor mondtam neki, hogy a közös képviselő 2 mondott, letette azzal, hogy mindjárt visszahív. Pár perc múlva már kettőt hajtogatott és rövidre zárta a beszélgetést. Azóta e-mailt írtam, 3 nap után sem válaszolt. Most hívtam, állította a két kulcsot. De mivel ezt a kulcsot nem lehet másoltatni máshol, csak a Metál-Modul tudja legyártani, valaki járt bent egy 3. kulccsal.


Milyen lehetőségeim vannak, hogy egyértelműen kiderüljön hány kulcsot keressek a régi tulajon (mert csak erről lehet szó), a kulcsgyártó gondolom arra játszik, hogy újrakódoltatom a zárrendszert pár-sok tízezer forintért, ezért ködösít, tart vissza információt..



2016. máj. 13. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Rejtett kamerákkal megtudnád figyelni és rögzíteni tudnád a helyiséget és a parkolót ?
2016. máj. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hevederzár az ajtóra, az egyik kulcs a zsebedbe, a másikat eldugod úgy, hogy akkor is be tudj jutni, ha az elsőt elhagynád, azt' csókolom. Olcsóbb, mint egy új hiper-szuper kulcs, aki pedig eddig saját kulccsal járt be, az nem fog pajszerral nekiállni ajtót nyitni.
2016. máj. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, valami hiányzik leírásodból. A kulcs gyártónak megadtad az újonnan vásárolt lakás pontos címét? (Ha igen, minek?) Mivel még nem költöztél be, az esetleges számlázáshoz a meglévő állandó lakcímedet kellett (volna) a számlára írni, ami vélhetőleg még nem az új lakás címe. Ha ez így van, hogyan lehetséges, hogy a kulcsot és lakást párosítani tudja rajtad kívül valaki?
2016. máj. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, előző vagyok. Elnéztem, amit írtál.

Nem gondoltam volna, hogy az előző tulaj zárát nem cseréltetted le azonnal. Azt hittem, te magad csináltattad azt a szuper, másolhatatlan kulcsú zárat.


(Én pl., ha egy családtagom elveszíti a kulcsait, azonnal zárat cseréltetek, egy használtan vett lakás esetében ez pláne indokolt.)

2016. máj. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elso, minden esetben (legyen az barmilyen hiper-szuper zar) a koltozeskor az, hogy lecsereljuk a zarat.

Pont a hasonlo esetek elkerulese miatt.

2016. máj. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#1. válaszoló: Gondoltam rá, de nyilván a végső megoldás az lenne, hogy ne is legyen létjogosultsága a lakáson belül egy kamerának.


#2. válaszoló: Valószínű az lesz, vagy teljes zárcsere.


#3. és #5. válaszoló: A hiper-szuper zár a lakópark építésekor került bele; minden egyes lakáshoz ez a fajta zár van.

A zárat nyitó kulcs pedig egyszerre nyitja a saját lakásod ajtaját, és a lépcsőház és a garázsba vezető ajtót is. Ezért szeretnék másfajta zár beépítése nélküli megoldást találni, mert attól a jelenlegi kulcsra ugyanúgy szükségem lenne a lépcsőházba való ki-be közlekedéshez.


Plusz az eladó is szabadon kószálhat ki-be, mégha a lakásba nem is járhat be.

2016. máj. 13. 15:45
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben viszont a közös képviselőtől kell kérni, hogy csináltassanak neked új zárat gondolom.
2016. máj. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!