Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Alkalmi munkavállalóként...

Paradicsom31 kérdése:

Alkalmi munkavállalóként kell-e felmondási időt letöltenem, ha felmondok?

Figyelt kérdés

8 órában vagyok bejelentve azon a napon, amikor dolgozom. Ezeken a napokon napi bejelentéssel dolgozom, alkalmi munka.

Elhatároztam, hogy itt szeretném hagyni ezt a munkahelyet, és máshol próbálkozni. Ha felmondok, akkor kötelezhet a munkáltató engem, mint alkalmi munkavállalót 1 hónap felmondási idő letöltésére? Munkaszerződést nem írtam alá vele sose, csak a napi bejelentő szerződéseket, amik csakis aznapra érvényesek.


Azért kérdezem, mert egy gané a főnököm, és elképzelhető, hogy nem engedne el szezon közepén innen, mert kellek ide..



2016. máj. 14. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan hogyan csinálná, hogy nem enged el? Semmilyen eszköze nincs arra, hogy visszatartson. A pszichés ráhatáson kívül. Nem vagy a dolgozója, mert mint írod, munkaszerződést nem írtál alá, csak aznapra érvényes bejelentő szerződések születtek. Nem tudja megtenni, hogy nem enged el, csak fenyegetőzni tud. Terajtad áll, hogy megijedsz-e tőle, és nála maradsz. Ha nem akarsz többet neki dolgozni, nyugodtan tedd meg, hogy nem dolgozol nála többet! Még megmagyaráznod sem kell a döntésedet.
2016. máj. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Már hogy kéne? Letelik a napod és szépen haza mész, ennyi.
2016. máj. 15. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az alkalmi munka lényege, hogy "alkalmi". Nincs semmiféle felmondási idő, és felmondás sem, mivel nem munkaviszony.

Teljesen mindegy, hogy mit mond a főnök, MEHETSZ... :)

2016. máj. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Bár valameddig biztos maradok, amíg nem talál a helYemre valakit, mert ha csak úgy lelépek, üres marad a munkahely.
2016. máj. 15. 07:40
 5/5 anonim ***** válasza:
... és ez a főnöködön kívül érdekel még valakit? :)
2016. máj. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!