Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fiatalkori Házasság? Lerágott...

Fiatalkori Házasság? Lerágott csont, de fontos.

Figyelt kérdés

Adott szituáció: 2015.04.26.-án Jöttünk össze a barátnőmmel. 1-2 hónap után névlegesen hozzánk költözött. Életvitel szerűen tartózkodott nálunk. Az édesanyja 2-3 havonta agresszívan fellépve követelte, hogy költözzön haza. A barátnőm fél tőle ezért megtette minden alkalommal. 11 hónapig lakott nálunk 1-1 hetes megszakításokkal. Kialakult egy napi életritmusunk. Reggel 5 kor kelés ő ment iskolába én reggel 7 kor dolgozni. Amikor mindketten hazaértük ő leült tanulni én pedig elfoglaltam magam. A délután hátralévő részét egymással töltöttük, filmeztünk, sportoltunk stb... Este jött a "kötelező" sorozat majd fürdés alvás. 2 hete az édesanyja tajtékzott. Sikítva hívta fel, hogy (idézem: Takarodj hazafelé, mi a f*****t gondolsz te magadról stb...) Sírva, de hazament. Az elmúlt két hétben elkezdtem intézni a házassági kérelmünket, ügyvéd stb...

Persze mindezt megbeszéltük, és kérte, hogy csináljak valamit mert ezt nem bírja. A tanulmányi eredményei romlanak, pihenni nem tud. Szinte csak házi csicskának van tartva. Szeretjük egymást, bármit megtennék érte, hogy javítsak a helyzetén. Szerintetek a gyámügyi hivatal egy hasonló történetre megadja az engedélyt?

Barátnőm 17 én 22

ui.: Elnézést az összefüggéstelen írásért.



2016. máj. 16. 20:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
19%

Nem akarlak lelombozni,de az ilyen fiatalon kötött házasságoknak gyakran válás a vége.

18év alatt csak szülői engedéllyel házasodhat.

És utána te szeretnéd eltartani is?

2016. máj. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
#1 Nem kötelező a szülői engedély, mindkét ügyvédem megerősített ebben. IGEN ha kell akkor eltartom mindaddig amíg önálló keresete nem lesz. De valójában ez egy rossz nézőpont. Mert a " gazdagságban, szegénységben" rész ezt is tartalmazza. Nem eltartanám. Együtt élnénk csak most egy fizetésből.
2016. máj. 16. 20:32
 3/16 anonim ***** válasza:
52%
És a házasság hogyan akadályozza majd abban, hogy ugorjon, ha az anyja füttyent egyet?
2016. máj. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
#3 Hidd el, nem szívesen megy. Fél.. Amennyiben a házasság megtörténne már érdemi jogköre nem lenne barátnőm felett. Ezzel ki van küszöbölve a kutyus effektus. Amennyiben pedig a ház előtt őrjöngene nyugodt szívvel hívhatnánk rá rendőrt.
2016. máj. 16. 20:37
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel csak az a gond, hogy szinte biztosra veszem hogy ez a "tini lány idősebb pasihoz menekül a szülők elől"-effektus. Te pedig örülsz, hogy valakiről gondoskodhatsz és valaki rád van utalva.

A gond az, hogy 3 év múlva teszem azt már nem lesz rád utalva, neked meg nem kell gondoskodnod róla...

Na PONT ezért mennek tönkre a fiatalok házasságai.

2016. máj. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#5 Ha így fognám fel akkor el sem kezdeném az egészet. Valahol nem örülök, hogy 22 évesen el kell köteleződnöm, de valahol mégis megvan az örömöm, hogy amíg más egy hasonló pillanatra vár életében nekem ilyen hamar adódik. Nem gondoskodási alapon köttetne a házasság, hanem szerelemből. Az, hogy ezzel megmenekül az anyjától csak egy mellékletes plusz.
2016. máj. 16. 20:55
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell összeházasodnotok sem. Várjátok ki, hogy betöltse a 18 életévét (akár úgy, hogy alkalmanként 1-1 hétre hazamegy), majd onnantól legálisan lakhat nálad.
2016. máj. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is várjátok ki azt a pár hónapot,amíg 18 nem lesz a lány.

Bántalmazzák fizikailag?

Mert egyedül ebben az esetben nem várnék,de akkor a gyámügy is segíthet.

Viszont ha csak csicskáztatják,az nem egy olyan kemény dolog,rengetegen élnek így,nem 1 évig,hanem évtizedekig.


A házasság sok bonyodalommal jár,és csak jobban magatokra haragítjátok az anyát.

Amúgy a személyeddel van baja az anyának,vagy csak szimplán nem akarja,hogy fiúzzon?


Menjen vissza a lány,az anyának meg ebben az esetben nem kell elmondani mindent,hogy együtt vagytok.Max 1 évig kevesebbet találkoztok,ha nagy a szerelem(feltételezem nagy,mivel házasság is szóba került),akkor kibírjátok.

Utána meg már nem tehet semmit az anyja,ha 18 lesz.

Felesleges hercehurca ez a házasságötlet.

2016. máj. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért nézzük már az érem másik oldalát is. 16 éves lány engedély nélkül odaköltözik a pasijához. Ezen mégis melyik szülő ne lenne kiakadva? Vagy te talán elfogadnád ugyanezt, ha lenne lányod?


Csicskáztatás mégis mi? Ki kell takarítania maga után, vagy levinnie a szemetet? Nem csodálkozom, hogy csak panaszkodik, de nem látja át reálisan a helyzetet.

Anya pedig (mégha nem is a legjobb módon teszi), azért mégiscsak törődik a lányával, különben eddig se kereste volna.

2016. máj. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#8 Az anyjának pusztán annyi a baja, hogy én nem szponzorálom az ő kiadásait. A barátnőm semmiben nem szenved hiányt ellentétben vele. Fáj neki, hogy hónap végén is el tudunk menni étterembe, van félre tett pénzem/ünk. Amíg ő mindkét lányának az összes bejövő pénzét feléli. ( Árvasági, családi stb...)


#9 A lány 17 éves, a kapcsolatunk elején töltötte a 16-ot.

Nem pusztán az, hogy maga után kell takarítania. Az természetes. Viszont az amikor a "kedves" mama a """fizikailag megterhelő"""" közmunka után hazaér abban a pillanatban kiosztja a feladatot. Mosogass, porszívózz, főzz, moss, stb... Amíg ő bevonul a szobájába, az éppen aktuális kanival bájcseveg telefonon vagy nem meglepő módon alszik. Persze, ha bármi miatt fel meri ébreszteni, akkor Áll a bál a tanyán, hogy mit képzel magáról. Ő FÁRADT és most álljon le az egész világ. Röviden tömören. Nagyon elszállt agyú a mami...

2016. máj. 17. 18:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!