Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fegyelmi tárgyaláson lehet...

Fegyelmi tárgyaláson lehet érvelni, a büntetőtörvénykönyvvel?

Figyelt kérdés
2016. máj. 21. 00:59
 1/6 A kérdező kommentje:
Már úgy értem, ha bűncselekménnyel függ össze az elkövetett cselekmény...
2016. máj. 21. 00:59
 2/6 anonim ***** válasza:
persze, e attól függ milyen fegyelmi tárgyalás, mert az se mindegy h van-e rá külön tv vagy sincs (pl vmilyen kamarai ...)
2016. máj. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyetemi fegyelmi, és a büntető törvénykönyv szerint büntethetőséget megszüntető, és kizáró okok is fenn állnak.
2016. máj. 21. 16:29
 4/6 anonim ***** válasza:
sztem akkor nem, mert az egyetem belső szabályzata szerinti etikai fegyelmi ez inkább .... a Btk akkor jöhetne elő, ha netán tovább kerülne az ügy, jogi fórum elé. De konkrétan melyik Btk §-okra gondolsz, mint büntethetőséget kizáró ok??
2016. máj. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Btk. 29. § (1) Nem büntethető, aki az élet, testi épség és az egészség elleni, az emberi szabadság elleni, az emberi méltóság és egyes alapvető jogok elleni, a közlekedési, a vagyon elleni, illetve a szellemi tulajdonjog elleni vétség vagy háromévi szabadságvesztésnél nem súlyosabban büntetendő bűntett elkövetését a vádemelésig beismerte, és közvetítői eljárás keretében - vagy azt megelőzően, de a közvetítői eljárás keretében született megállapodásban jóváhagyva - a sértett által elfogadott módon és mértékben a bűncselekménnyel okozott sérelmet jóvátette. E rendelkezés akkor is irányadó, ha a bűnhalmazatban lévő bűncselekmények közül az élet, testi épség és az egészség elleni, az emberi szabadság elleni, az emberi méltóság és egyes alapvető jogok elleni, a közlekedési, a vagyon elleni vagy a szellemi tulajdonjog elleni bűncselekmény a meghatározó.


31. § (1) Az e törvényben meghatározott esetekben a bűncselekmény elkövetője csak magánindítványra büntethető.

(2) A magánindítvány előterjesztésére a sértett jogosult.


32. § Az e törvényben meghatározott esetekben a bűncselekmény elkövetője csak az arra jogosult által tett feljelentésre büntethető.



Szóval egy olyan dologért akarnak megbüntetni egyrészt amit nem követtem el újra a hallgatóval szemben, viszont bizonyítani bírom a közvetítői eljárás sikeres eredményével, mert mi alatt az eljárást az ügyész 6 hónapi időtartamra felfüggesztette, az alatt indult a fegyelmi eljárás, viszont a közvetítő szerint ez még szerinte nem szegi meg a megállapodásban foglaltakat.


Illetve valaki olyanért próbál az egyetem megbüntetni aki nem is hallgatója, és nem is munkatársa az egyetemnek, de nem jelentett fel, és a cselekmény csak magánindítványra büntethető.

2016. máj. 22. 17:02
 6/6 anonim ***** válasza:
értem, de itt az a gond, hogy a fegyelmi nem a Btk alapján megy, hanem sztem a belső etikai kódex alapján. na most innentől kezdve egy bíróságon rendben lenne az érvelésed, de az egyetemen sztem nem. max azt tudod csinálni, h szépen elmész, megfellebbezed, aztán előbb-utóbb kiköt a bíróságon és ott akkor már érdemben (JOGILAG) támadhatod.
2016. máj. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!