Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Érvényes még az közjegyzői...

Érvényes még az közjegyzői okirat, melyet elhunyt édesapám kötött az albérlőivel?

Figyelt kérdés
Édesapám közjegyzői okiratban rögzítette albérlőivel, hogy 2017 júniusáig lakhatnak egy tulajdonában lévő ingatlanban. Két éve édesapám elhunyt és fiaként megörököltem az ingatlant, az albérlőkkel együtt. Szeretném őket kiköltöztetni, mert nem fizetik rendesen a bérleti díjat, de állításuk szerint az okirat akkor is érvényes, ha édesapám már nem él és én vagyok az új tulajdonos. Ez igaz?

2016. máj. 21. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:

irány a közjegyző

tanácsot néha még ingyen is adnak!

2016. máj. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Érvényes, te léptél a bérbeadó helyébe. De attól még fizetniük kell! Ha nem fizetnek, rendkívüli felmondással a határozott időre szóló szerződés is megszüntethető.
2016. máj. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Mi lett végül?

Én úgy gondolnám, hogy ha a két bérlő egyik tagja meghal, akkor felbomlik a bérlet. Röpíteném őket a francba. Sikerült?

2016. jún. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
sajnos nem sikerült, és most elkezdtek nem fizetni bérleti díjat...
2017. febr. 18. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!