Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek meg fogja szüntetn...

Szerintetek meg fogja szüntetni az ügyész ellenem az eljárást, vagy vádat emel?

Figyelt kérdés

Szóval egy zaklatási ügyet közvetítői eljárásra utaltak, meg is egyeztünk hogy nem háborgatom, és nem avatkozok bele mindennapi életvitelébe. Az egyesség megkötése után egy hónappal később csináltam egy falfirkát a nő nevével, de azt eltüntettem, viszont ezt jelentette a sértett a közvetítőnek. A közvetítői eljárás végén (6 hónap vége) nyilatkozott a sértett a közvetítőnek, hogy "többé-kevésbé betartottam a feltételeket amiket vállaltam, és nem szeretné az ügyet semmiképp bíróságra vinni".


KÖZVETÍTŐTŐVEL VALÓ BESZÉLGETÉS:

Kérdezem a közvetítőtől, hogy mégis mit írt le a ügyésznek?? Azt mondta "többé-kevésbé betartottam a feltételeket amiket vállaltam, és nem szeretné az ügyet semmiképp bíróságra vinni a sértett".


Jó jó, de mondom neki, és azon kívül?? "Ahhoz semmi köze - az ügyésznek szól, nem magának, de garantálom olyan jelentést írtam ami alapján biztosan megszünteti az eljárást, és ne aggódjon."


De mondom neki akkor most teljesültek a feltételek maradéktalanul?? "Hát nézze akár teljesültek maradéktalanul, akár nem, mivel a sértett azt nyilatkozta nem akarja bíróságra vinni az ügyet, biztosan megszünteti az ügyész az eljárást, akár teljesült maradéktalanul, akár nem"


2016. máj. 24. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudunk belelátni az eljáró ügyész fejébe, a közvetítői eljárásról adott "jelentés" viszont egyáltalán nem köti, azt csinál, amit akar.

A helyében én mondjuk elhalasztanám a vádemelést egy évre...

2016. máj. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Félelmetes az ügyészség....ezek szerint szinte bármit megtehetnek.
2016. máj. 25. 15:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát abban a tekintetben, hogy mit visznek vádirattal bíróság elé és mit nem, abban valóban bármit megtehetnek.
2016. máj. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az ügyész megszüntette ellenem az eljárást, tekintettel arra hogy a közvetítői eljárás sikeres eredménnyel zárult.
2016. máj. 31. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!